close
Strona korzysta z cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookies w Twojej przeglądarce.

Złoto w Bostonie dla naszych absolwentów

Miłą niespodzianką była kartka pocztowa z Bostonu od naszych absolwentów, Sylwestra Brzęczkowskiego i Piotra Rogulskiego. Obaj są dziś studentami informatyki Uniwersytetu Adama Mickiewicza i realizują projekt naukowy "sh-miR Designer – a tool for construction of RNA interference reagents: sh-miRs". 

Projekt grupy AMU-POZNAN/TEAM, w której pracują chłopaki, zdobył w tym roku złoty medal w kategorii Best Art & Design Project. Już w ubiegłym roku prezentowali swój projekt w Bostonie, otrzymali wówczas srebrny medal. W tym roku grupa AMU-POZNAŃ, oprócz pobytu w Bostonie, została zaproszona do zaprezentowania swojego projektu w Nowym Jorku. 

International Genetically Engineered Machine (iGEM) to odbywający się co roku konkurs z dziedziny biologii syntetycznej organizowany przez Massachusetts Institute of Technology adresowany do studentów uczelni wyższych. W konkursie biorą udział drużyny studentów najczęściej złożone z kilku lub kilkunastu osób pod opieką co najmniej jednego pracownika naukowego uczelni. 

 W ramach konkursu należy zaplanować i  zrealizować projekt naukowy związany z biologią syntetyczną. Każda ze startujących drużyn otrzymuje zestaw sekwencji DNA pochodzący z Registry of Standard Biological Parts, który stanowi podstawę do realizacji opracowanego projektu. 

Finał konkursu odbył się na MIT w Bostonie. Podczas jego przebiegu każda z drużyn zaprezentowała program oraz wygłosiła kilkunastominutową prezentację ustną.

 Na stronie http://2014.igem.org można poczytać więcej, natomiast pod linkiem http://2014.igem.org/Team:AMU-Poznan/Team napisano o drużynie, do której należą nasi absolwenci. Gratulujemy. 

.

wstecz