close
Strona korzysta z cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookies w Twojej przeglądarce.

Zasoby biblioteczne

Aktualnie w bibliotece znajduje się 21677 tomów ułożonych w następujących działach: lektury dla poszczególnych klas, literatura piękna, literatura faktu, biografie, szkice literackie, eseistyka, literatura pedagogiczna, regionalia oraz literatura popularno-naukowa. Księgozbiór uporządkowany jest zgodnie z Uniwersalną Klasyfikacją Dziesiętną. Całość zbiorów opracowana jest w komputerowej bazie danych. Biblioteka korzysta z systemu MOL. Dane bibliograficzne są dostępne w katalogu elektronicznym.
Biblioteka prenumeruje również 15 tytułów czasopism. Aktualnie są to Biblioteka w Szkole, Teraz Rock, Świat Nauki, Charaktery, Chemia w Szkole, Eko Świat, Fizyka w Szkole, Geografia w Szkole, Głos Nauczycielski, Literatura na Świecie, Mówią Wieki, Nowe Książki, Polonistyka, Wiadomości Historyczne, Wiedza i Życie.
Artykuły prasowe przydatne w procesie edukacyjnym opracowywane są w komputerowej kartotece zagadnieniowej, która liczy obecnie 2213 haseł.
Ponadto gromadzone są wycinki prasowe w postaci kartoteki tekstowej. W zbiorach znajdują się również kasety audio, wideo, mapy, CD-ROMy. Biblioteka gromadzi także informacje dotyczące preorientacji zawodowej; w postaci informatorów, ulotek, wycinków prasowych, plakatów.
W czytelni szkolnej zlokalizowane jest Multimedialne Centrum Informacji. Znajduje się w nim 10 stanowisk komputerowych z nowoczesnym projektorem multimedialnym. Pomagamy uczniom, nauczycielom i innym pracownikom szkoły m.in. w zbieraniu i przetwarzaniu informacji oraz przygotowywaniu materiałów do zajęć.
Pracownicy biblioteki oprócz gromadzenia i udostępniania zbiorów zajmują się również realizacją kwerend i zapytań oraz udzielają informacji bibliograficznych.
Do działalności pedagogicznej należy prowadzenie gazetki bibliotecznej, organizacja wystawek tematycznych, wycieczek, opieka nad uczniami przygotowującymi się do olimpiad i konkursów - szczególnie Olimpiady Filozoficznej, Wielkopolskiego Konkursu Mitologicznego oraz Konkursu Języka Łacińskiego.
Cenną część zbiorów stanowi 15 tomów kroniki szkoły oraz kroniki klasowe. Gromadzimy również aktualne informacje dotyczące życia szkoły oraz losów absolwentów.

.

.

wstecz