close
Strona korzysta z cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookies w Twojej przeglądarce.

Zaduszki Poetycko-Muzyczne

Zaduszkowy wieczór, absolutnie przy świecach, zgromadził w dniu 27.11.2012 kameralne grono miłośników poezji i muzyki. Przybyli goście kierowali swe kroki od drzwi wejściowych szkoły do auli prowadzeni światłem świec i lampionów. Nastrój zadumy i refleksja nad życiem i śmiercią łączyły wybrane do programu teksty, muzykę, piosenkę i obrazy.

 

Listopadowe długie i deszczowe wieczory zdają się być idealnym czasem dla skupienia uwagi na kwestii przemijania. W programie Zaduszek wzięli udział uczniowie klas Ic, Id, IIa, IIc, IIIa, pod kierunkiem mgr Jadwigi Iwaszkiewicz i przy współpracy scenograficznej mgr Urszuli Wójcik. Zaangażowanie uczniów w przygotowanie programu było ogromne i im należą się największe wyrazy uznania.

 

Na specjalne zaproszenie odpowiedzieli i przybyli Wicestarosta Jerzy Goszczyński oraz Naczelnik Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego Wałczu Józef Kropielnicki, a także nasi nauczyciele.

 

W programie I Zaduszek Poetycko-Muzycznych w ILO wykorzystano wiersze zarówno staropolskich poetów J.Kochanowskiego i D.Naborowskiego jak i współczesnych autorów K.K.Baczyńskiego,  Cz.Miłosza, Z.Herberta, W.Szymborskiej, H.Poświatowskiej. Wybrane teksty poetyckie i utwory muzyczne z odległych epok połączył wspólny temat zadumy nad życiem i śmiercią.

 

Monumentalnej muzyce Mozarta i Carla Orffa towarzyszył pokaz sugestywnych obrazów Z.Beksińskiego. Piosenki Starego Dobrego Małżeństwa i M.Grechuty oraz balladę E.Claptona zaśpiewał uczeń klasy II, utalentowany gitarzysta i wokalista, Damian Sikorski z towarzyszeniem Piotra Mierzyńskiego i Kevina Sankowskiego.

wstecz