close
Strona korzysta z cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookies w Twojej przeglądarce.

Wspomnienia z Bad Essen

W tym roku szkolnym 18. września 19 osób z klas pierwszy i drugich odwiedziło urokliwe miasteczko Bad Essen w ramach 17-stej wymiany szkolnej. Wyjazd był możliwy dzięki finansowemu wsparciu, które uzyskała nasza szkoła ( jak co roku ) od Stowarzyszenia Gmin Polskich Euroregionu Pomerania - PNWM.  Niespełna tygodniowy pobyt naszych uczniów był doskonałą sposobnością poznania rówieśników z Niemiec i niezastąpionym przez żadne kursy treningiem językowym.

Przygotowany z niemiecką solidnością program pozwalał na owocne spędzenie czasu u naszych sąsiadów, poznanie ciekawych miast takich jak Brema, Osnabruck czy Bad Iburg, oraz wspólne spacery czy zakupy. Wszyscy uczestnicy wymiany z zainteresowaniem odwiedzili muzeum nauki w Bremie - Science Center. Nie zabrakło też możliwości do wykazania się swoją sprawnością fizyczną w parku wodnym w Nettebad czy na lodowisku.

Opiekunowie niemieccy przygotowali również zajęcia integracyjne w szkole, które spełniły dobrze swoją misję: młodzież miała okazja sprawdzić swoje umiejętności językowe oraz wykazać się odwagą czy kreatywnością. Szczególnie zabawne były wystąpienia uczniów w parach, podczas których z niemieckim akcentem opowiadane były dowcipy po polsku. Wspólny grill zakończył pobyt wałeckiej grupy w Bad Essen, z niemieckimi kolegami żegnaliśmy się do następnego spotkani, które ma nastąpić już w kwietniu.

wstecz