close
Strona korzysta z cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookies w Twojej przeglądarce.

Sukces naszych absolwentów

Nasi absolwenci, dziś studenci III roku informatyki Wydziału Matematyki i Informatyki Sylwester Brzęczkowski i  Piotr Rogulski, pracując w drużynie z tejże uczelni,  zdobyli srebrny medal na World Championship Jamboree iGEM2013 w Bostonie za oprogramowanie "sh-miR Designer – a tool for construction of RNA interference reagents: sh-miRs".

International Genetically Engineered Machine (iGEM) to odbywający się co roku konkurs z dziedziny biologii syntetycznej organizowany przez Massachusetts Institute of Technology adresowany do studentów uczelni wyższych. W konkursie biorą udział drużyny studentów najczęściej złożone z kilku lub kilkunastu osób pod opieką co najmniej jednego pracownika naukowego uczelni. 

 W ramach konkursu należy zaplanować i  zrealizować projekt naukowy związany z biologią syntetyczną. Każda ze startujących drużyn otrzymuje zestaw sekwencji DNA pochodzący z Registry of Standard Biological Parts, który stanowi podstawę do realizacji opracowanego projektu. 

Finał konkursu odbył się na MIT w Bostonie. Podczas jego przebiegu każda z drużyn zaprezentowała praogram oraz wygłosiła kilkunastominutową prezentację ustną.

wstecz