close
Strona korzysta z cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookies w Twojej przeglądarce.

Sukces absolwentów I LO - grant na badania naukowe

Nasi absolwenci z 2011 roku, Sylwester Brzęczkowski i Piotr Rogulski, obecnie studenci II roku Informatyki na UAMie, otrzymali wraz z trzema studentami tworzacymi jeden zespół badawczy, dofinansowanie projektu naukowego pt. "sh-miR designer: oprogramowanie do projektowania terapeutyków nowej generacji wykorzystujących mechanizm interferencji RNA" w ramach konkursu Generacja Przyszłości organizowanego przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Projekt ma na celu stworzenie oprogramowania bioinformatyczego służącego projektowaniu terapeutyków, tzw. sh-miR. Ten interdyscyplinarny projekt, łączący najnowocześniejsze technologie informatyczne oraz innowacyjne zagadnienia biomedyczne, może wpłynąć na rozwój wiedzy dotyczącej fizjologii komórki i organizmu ludzkiego oraz pomóc w projektowaniu terapii w chorobach genetycznych czy nowotworowych. Przedmiotem konkursu Generacja Przyszłości jest wsparcie wybitnie uzdolnionych studentów w rozwoju ich aktywności, poprzez wspieranie ich uczestnictwa w międzynarodowych konkursach lub zawodach.

wstecz