close
Strona korzysta z cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookies w Twojej przeglądarce.

Sprzątanie Świata

W piątek 14.09.2012, Samorząd Uczniowski uczestniczył w międzynarodowej akcji "Sprzątanie Świata", odbywającej się na całym świecie w trzeci weekend września. Polega ona na zbiorowym sprzątaniu śmieci zalegających poza miejscami przeznaczonymi do ich składowania. Jej celem jest wzrost świadomości ekologicznej społeczeństw.

Grupa 11 osób wraz z panią Moniką Kulikowską sprzątała teren od ogrodów działkowych na ulicy Ciasnej, aż po Pluskotę. Wyposażeni w rękwaiczki, worki na śmieci, znajdowaliśmy przeróżne rzeczy: rowerki dziecięce, buty, dywany, mnóstwo butelek szklanych i plastikowych. 4 ogormne worki na śmieci zostały odebrane przez nadleśnictwo, a my zakończyliśmy akcję ogniskiem na Pluskocie.

Uczestnicy akcji byli zdegustowani ilością wyrzucanych śmieci, brzydotą lasów i pól usianych butelkami, workami. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku więcej osób wesprze nas w tej zaszczytnej akcji.

wstecz