close
Strona korzysta z cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookies w Twojej przeglądarce.

Osiągniecia

Rok szkolny 2016/2017

Udział uczniów w Olimpiadach przedmiotowych

Etap centralny:

XI Olimpiada Mediewistyczna

Łukasz Jędrowski - laureat

Etap okręgowy:

XLIII Olimpiada Historyczna:

Łukasz Jędrowski kl. IIIa - etap ustny, 3 miejsce w okręgu

Katarzyna Wujków kl. IIa

Aleksandra Janicka kl. Ia

Olimpiada Języka Angielskiego:

Zofia Wiśniewska kl. IIa

Olimpiada Języka Łacińskiego i Kultury Antycznej:

Łukasz Jędrowski kl. IIIa

XXIX Olimpiada Filozoficzna:

Natalia Borek kl. IIa

 

Rok szkolny 2015/2016

Rok szkolny 2014/2015

Rok szkolny 2013/2014

Rok szkolny 2012/2013

Rok szkolny 2011/2012

Rok szkolny 2010/2011

Rok szkolny 2009/2010

 

Rok szkolny 2008/2009

Olimpiada Biologiczna

A. Kujawska, M. Gralka, Z. Nowicki, N. Leśniewska, N. Dzienis, M. Grzelak, A. Śnieckowska - opiekun mgr Wiesława Nazar - etap okręgowy

M. Klimont, A. Podstawska, B. Bożek - opiekun mgr Mariola Kwiatkowska - etap okręgowy

 

Olimpiada Ekologiczna

12 uczniów - I etap

 

Konkurs Wiedzy o AIDS

Konkurs odbywał się na poziomie szkolnym, przygotowała i przeprowadziła go we wszystkich klasach pierwszych mgr M. Kwiatkowska. 

 

 

I semestr roku szkolnego 2008/2009

1.        Szkolny etap Olimpiady Języka Angielskiego – 2 osoby zakwalifikowały się do etapu okręgowego.

2.        Etap okręgowy Olimpiady Języka Angielskiego – udział.

3.        Konkurs SPOTLIGHT ON... w NKJO w Złotowie – drużyna ZS Nr 1 w Wałczu zajęła trzecie miejsce.

Opracowała:

Julita Klimont

Konkursy i olimpiady z języka niemieckiego

 

W pierwszym semestrze roku szkolnego 2008/2009 odbyła się Olimpiada z Języka Niemieckiego i Bałtycki Konkurs J. Niemieckiego organizowany przez Uniwersytet Koszaliński.

Zarówno olimpiadę, jak i konkurs najlepiej napisała Zuzanna Bręk z klasy la. Uczennica zakwalifikowała się do dalszych etapów.

 

1. I etapu Bałtyckiego Konkursu Języka Niemieckiego

03.12.2008 odbył się I etap Konkursu języka niemieckiego, którego organizatorem jest Instytut Neofilologii i Komunikacji Społecznej Politechniki Koszalińskiej oraz I Liceum Ogólnokształcącego im St. Dubois w Koszalinie. Uczestniczyło w nim 17 uczniów.

               Violetta Piekarska zakwalifikowała się do drugiego etapu konkursu. Konkurs przeprowadziła mgr Bożena Łosiewska.

2. Olimpiady Języka Niemieckiego

14.11.2008 odbyła się 32 Olimpiada Języka Niemieckiego – etap szkolny. Uczestniczyło w niej 8 uczennic.

Zuzanna Bręk i Violetta Piekarska zakwalifikowały się do drugiego etapu olimpiady, którą przeprowadziła mgr Bożena Łosiewska.

Opracowała:

Joanna Kiedrowska

 

Konkursy i olimpiady z języka polskiego

Rok szkolny 2007/2008

 

1.        Olimpiada Literatury i Języka Polskiego

–    etap szkolny (wrzesień – październik 2007r.), udział 3 uczniów, autorzy prac konkursowych:

Agnieszka Orfin       kl. III a - nauczyciel prowadzący mgr Jadwiga Iwaszkiewicz;

Justyna Chruścicka kl. I a - nauczyciel prowadzący mgr Janina Kobus;

Damian Śliwiński kl. I b - nauczyciel prowadzący mgr Janina Kobus;

–    etap okręgowy:

Agnieszka Orfin i Justyna Chruścicka 19.01.08 r. wzięły udział w eliminacjach pisemnych;

–    eliminacje okręgowe:

Agnieszka Orfin;

Justyna Chruścicka.

2.        Konkurs literacki Niepełnosprawność - ludzka rzecz...

W październiku 2007r. 20 uczniów z klasy II d pod kierunkiem nauczyciela mgr Leny Dzidziul wzięło udział w konkursie literackim, zgłaszając swój autorski utwór.

Uczeń z klasy II d - Mateusz Urbanowski uzyskał III miejsce, nagrodzone i wyróżnione prace konkursowe opublikowano w wydaniu konkursowym pt. Opowiadania.

3.        XV Wojewódzki Konkurs Ortograficzny o tytuł Mistrza Ortografii 2007

08.11. 07r. przeprowadzono szkolne eliminacje, w których udział wzięło 36 uczniów naszej szkoły. Wyłoniono najlepsze prace, które zakwalifikowały się do finału w Szczecinie.

Autorzy najlepszych prac

                    Monika Preser – kl. Ie

Agata Blaszczyk – kl. II d

Justyna Chruścicka – kl. I a

Zuzanna Michalska – kl. I e

Magdalena Donowska – kl. I a

Rafał Górski – kl. III a

01.12.07 r. odbył się w Szczecinie finał XV Konkursu Ortograficznego o tytuł Mistrza Ortografii 2007 r.

II miejsce zajęła uczennica naszej szkoły Monika Presler ( I miejsca w ogóle nie przyznano).

4.        Konkursy recytatorskie

Jubileuszowy XXX Ogólnopolski Turniej Sztuki Recytatorskiej w Wałczu (07.12. -09.12.07r.)

W konkursie udział wzięły uczennice:

Zofia Mikołajczak kl. II b – opiekun mgr Janina Kobus

Joanna Kondras kl. I e – opiekun mgr Lena Dzidziul

Uczennice prezentowały po dwa teksty poetyckie.

Spotkania z Poezją Świata – uczennice zgłoszone do udziału w konkursie:

Kamila Wawrzynowicz kl. I a – opiekun mgr Janina Kobus

Joanna Kondras  kl. I e – opiekun mgr Lena Dzidziul

Beata Bożek kl. I c – opiekun mgr AgnieszkaKowalewska

Adrianna Piasecka             kl. I c – opiekun mgr A. Kowalewska

Aleksandra Daszyńska kl. I c – opiekun mgr A. Kowalewska

5.        Konkurs literacki pisania własnego tekstu poetyckiego o uczuciach: Walentynki 2008

Do konkursu zgłoszono 8 prac– pod kierunkiemmgr Agnieszki Kowalewskiej.

Opracowanie:

Janina Kobus

 

Konkursy i olimpiady z języka polskiego

Rok szkolny 2008/2009

1.        Konkurs literacki organizowany przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Wałczu na temat: Wakacyjne wspomnienia w kategorii 16-18 lat (30.09.08r.):

I miejsce – Oskar Szura kl. IIb – opiekun mgr Janina Kobus

II miejsce – Anna Gałas kl. Ib – opiekun mgr Lena Dzidziul

III miejsce – Karina Janiak IIs – opiekun mgr Monika Kulikowska

2.        XXXIX Olimpiada Literatury i Języka Polskiego

–      w etapie szkolnym udział wzięli:

Oskar Szura kl. IIb

Damian Śliwiński IIb

Aleksandra Urbanowicz kl. IIa

Justyna Chruścicka kl. IIa

–      do eliminacji okręgowych wytypowano:

Damiana Śliwińskiego kl. IIb

Aleksandrę Urbanowicz kl. IIa

Justynę Chruścicką kl. IIa

–      do eliminacji okręgowych – cz. I pisemnej, czyli II stopnia olimpiady polonistycznej zakwalifikowały się:

Justyna Chruścicka kl. IIa

Aleksandra Urbanowicz kl. IIb

Opiekunem uczniów była mgr Janina Kobus.

3.        Konkurs filmowy

Uczniowie klasy IIb: Oskar Szura, Maksymilian Kowalczuk, Przemysław Kęska zajęli I miejsce w ogólnopolskim konkursie na temat: Etiuda o nas.

4.        Konkurs literacki: Świat obok nas – chorzy psychicznie w społecznym odbiorze (25.10.08r.)

Uczniowie klasy IIId zajęli pierwsze miejsca:

I miejsce Anna Jarkiewicz

II miejsce Mateusz Urbanowski

Nauczyciel prowadzący – mgr Lena Dzidziul.

5.        Ogólnopolski Turniej Recytatorski Wobec własnego czasu (listopad 2008)

W turnieju wzięły udział uczennice naszej szkoły:

Natalia Leśniewska kl. IIIc – nauczyciel prowadzący mgr Jadwiga Iwaszkiewicz

Adrianna Piasecka kl. IIc – nauczyciel prowadzący mgr Agnieszka Kowalewska

Beata Bożek kl. IIc – nauczyciel prowadzący mgr Agnieszka Kowalewska

6.        Konkurs Recytatorski Spotkania z poezją świata organizowany przez WCK (grudzień 2008)

II miejsce zajęła Beata Bożek – uczennica klasy IIc (nauczyciel prowadzący mgr Agnieszka Kowalewska).

Opracowanie:

Lena Dzidziul

 

Wykaz konkursów i olimpiad przedmiotowych

Rok szkolny 2007/2008

 

1.        Olimpiada Biologiczna

Do II (okręgowego) etapu zakwalifikowali się i brali w nim udział następujący uczniowie:

Anna Kujawska

Michał Gralka

Natalia Leśniewska

Zbigniew Nowicki

2.        Olimpiada Ekologiczna

Do II etapu zakwalifikowali się i brali w nim udział:

Agata Śniecikowska

Michał Gralka

Emilia Sobolewska

3.        Zachodniopomorski Konkurs Biologiczny

W półfinale konkursu brały udział:

Anna Szydłowska

Marta Wajer

Malwina Grabowska

Rok 2008/2009

1.        Olimpiada Biologiczna

W olimpiadzie brało udział 10 osób (7 podopiecznych mgr W. Nazar: A. Kujawska, M. Gralka, Z. Nowicki, N. Leśniewska, N. Dzienis, M. Grzelak, A. Śnieckowska; 3 – mgr M. Kwiatkowskiej: M. Klimont, A. Podstawska, B. Bożek). Wszyscy zakwalifikowali się do etapu okręgowego. Niestety, mimo dobrych wyników, do etapu centralnego nikt się nie zakwalifikował.

2.        Olimpiada Ekologiczna

W I etapie olimpiady wzięło udział 12 uczniów. Nikt nie zakwalifikował się do następnych etapów.

3.        Konkurs Wiedzy o AIDS

Konkurs odbywał się na poziomie szkolnym, przygotowała i przeprowadziła go we wszystkich klasach pierwszych mgr M. Kwiatkowska. Zwycięzcy otrzymali nagrody ufundowane przez organizatorkę oraz oceny bardzo dobre z biologii.

Opracowanie:

Wiesława Nazar

 

Wykaz konkursów i olimpiad przedmiotowych

Rok szkolny 2007/2008

1.        Udział w etapie okręgowym VI Misyjnej Olimpiady Znajomości Afryki w Szczecinie. Uczniowie, którzy wzięli udział w olipmiadzie: T. Kuś – Ie oraz O. Daszkiewicz – II c.

2.        Etap okręgowy Olimpiady o Regionie i Przedsiębiorczości.

Uczniowie, którzy wzięli udział w olimpiadzie: D. Śliwiński – Ib oraz P. Sacha – IIIb. P. Sacha zakwalifikował się do finału, ale zrezygnował ze względu na zbieżność terminów z maturą.

3.        Dziesiąte miejsce w Polsce zespołu uczniów z kI. III c w Ogólnopolskim Konkursie Internetowym Z klasy do kasy.

4.        Trzecie miejsce ucznia B. Królika z II d w Wojewódzkim Konkursie Fotograficznym pt.: Zachodniopomorskie w oczach młodzieży.

5.        Udział całej szkoły w Ogólnopolskiej Akcji Góra Grosza, w której, jako szkoła, zajęliśmy pięćdziesiąte miejsce w województwie, a województwo szóste miejsce w Polsce.

6.        Trzecie miejsce J. Chruścickiej w konkursie wojewódzkim na esej pt.: Mój 1 dzień z życia za lat 20.

I semestr 2008/2009

1.        Aktualnie osiem zespołów uczniów z kI. I i II bierze udział w trwającym konkursie internetowym w inwestowaniu na giełdzie – rozstrzygnięcie w marcu.

2.        Udział w etapie okręgowym IV Olimpiady Ekonomicznej.

Uczeń kI. II b D. Śliwiński nie przeszedł do kolejnego etapu.

3.        Udział w szkolnym etapie Olimpiady Wiedzy o Regionie i Przedsiębiorczości uczniów kl. IIb: D. Śliwińskiego i D. Ćwiertki. Etap okręgowy odbędzie się 10.02.09r. w Kołobrzegu.

4.        Udział w etapie okręgowym VII Misyjnej Olimpiady Znajomości Afryki uczniów: M. Sacha kl. Ib oraz J. Sikora kl. IId.

5.        Nasza szkoła brała udział w tegorocznej akcji Góra Grosza, do której przystąpiło 18 klas.

6.        Uczeń kl. IIb –D. Śliwiński przeszedł do wojewódzkiego etapu Olimpiady Wiedzy Ekologicznej.

Opracowanie:

Urszula Wójcik

 

SZKOLNE KOŁO SPORTOWE

OSIĄGNIĘCIA SPORTOWE

Rok szkolny 2008/2009

SEMESTR I

Młodzież naszej szkoły startowała w następujących zawodach sportowych odbywających się w ramach Powiatowej LICEALIADY:

 

1.    Powiatowe Sztafetowe Biegi Przełajowe

dziewczęta

I miejsce

chłopcy

I miejsce

 

2. Powiatowe Mistrzostwa Piłki Ręcznej

dziewczęta

I miejsce

chłopcy

I miejsce

 

3. Powiatowe Drużynowe Mistrzostwa w Tenisie Stołowym

dziewczęta

II miejsce

chłopcy

II miejsce

 

4.        Wojewódzkie Sztafetowe Biegi Przełajowe w Tychowie

dziewczęta

X miejsce

chłopcy

XII miejsce

 

Ponadto:

§         Przeprowadzono Mistrzostwa Szkoły w Tenisie Stołowym chłopców

I miejsce

Roguszewski Piotr I e

II miejsce

Mozelewski Rafał III b

III miejsce

Iciek Bartosz III c

 

§         Nauczyciele wychowania fizycznego brali udział w XIII Powiatowym Turnieju Piłki Koszykowej Pracowników Oświaty - III miejsce.

 

Rok szkolny 2007/2008

 

Młodzież naszej szkoły startowała w następujących zawodach sportowych odbywających się w ramach Powiatowej LICEALIADY:

 

Małgorzata Nazarek, Jacek Skierkowski

 

–    Powiatowe Sztafetowe Biegi Przełajowe dziewcząt

I miejsce

–    Powiatowe Mistrzostwa Piłki Nożnej dziewcząt

–    Powiatowe Mistrzostwa Piłki Ręcznej dziewcząt

II miejsce

I miejsce

–    Powiatowe Drużynowe Mistrzostwa Tenisa Stołowego dziewcząt

I miejsce

–    Szkolna Liga Lekkoatletyczna dziewcząt

I miejsce

–    Wojewódzkie Sztafetowe Biegi Przełajowe dziewcząt

XVII miejsce

–    Mistrzostwa Regionu w Piłce Ręcznej dziewcząt

IV miejsce

–    Tenis Stołowy- Drużynowe Zawody Regionalne dziewcząt

V miejsce

–    PowiatowaLicealiadaDziewcząt

 

I miejsce

Małgorzata Nazarek

 

–    Powiatowe Mistrzostwa Piłki Siatkowej dziewcząt

I miejsce

–    Mistrzostwa Regionu Piłki Siatkowej dziewcząt

I miejsce

–    Finał Wojewódzkiej Licealiady Piłki Siatkowej dziewcząt

 

II miejsce

Jacek Skierkowski

 

–    Powiatowe Mistrzostwa Piłki Koszykowej dziewcząt                                                                                        

I miejsce

 

–    Mistrzostwa Regionu w Piłce Koszykowej dziewcząt

IV miejsce

–    Wyróżnienie uczennicy Aleksandry w IV Międzynarodowym Konkursie Plastycznym "Fair Play jest OK." pod patronatem Polskiego Komitetu Olimpijskiego w Częstochowie.

 

Marek Barczak

–    Powiatowe Sztafetowe Biegi Przełajowe chłopców

I miejsce

–    Szkolna Liga Lekkoatletyczna chłopców

III miejsce

–    Powiatowe Mistrzostwa Piłki Ręcznej chłopców

IV miejsce

–    Powiatowe Drużynowe Mistrzostwa Tenisa Stołowego chłopców

I miejsce

–    Powiatowe Mistrzostwa Piłki Siatkowej chłopców

I miejsce

–    Powiatowa Koszykówka chłopców

II miejsce

–    Powiatowe Mistrzostwa Piłki Nożnej chłopców

II miejsce

–    Mistrzostwa Regionu w Piłce Siatkowej chłopców

III miejsce

–    Tenis Stołowy Drużynowe Zawody Regionalne chłopców

IV miejsce

–    Wojewódzkie Sztafetowe Biegi Przełajowe chłopców

XIX miejsce

–    PowiatowaLicealiadaChłopców

I miejsce

 

Opracowała:

Małgorzata Nazarek

       

                                                 

                                 

Rok szkolny 2006/2007 

XIX Olimpiada Filozoficzna

Karolina Ćwiek  kl. III A – finalistka etapu centralnego

Beata Zalewska  kl. II D - udział w finale II etapu (część pisemna)

XXV Olimpiada Języka Łacińskiego

Karolina Ćwiek kl. III A - finalistka etapu centralnego

Martyna Majer  kl. II A - udział w finale II etapu

XXXIII Olimpiada Geograficzna i Nautologiczna

Agnieszka Orfin  kl. II A - II etap (część pisemna)

Olga Jeneralczyk  kl. II A - I etap

XXXVI Olimpiada Literatury i Języka Polskiego

Katarzyna Ciesińska kl. II A - finalistka etapu centralnego

Karolina Ćwiek  kl. III A - udział w finale II etapu (część ustna)

XXXVI Olimpiada Biologiczna

Dorota Bronowicka  kl. III C - udział w II etapie - część pisemna 

Wiktoria Smak  kl. III C - udział w II etapie - część pisemna

Arkadiusz Urbański  kl. III C - udział w II etapie - część pisemna

XXXIII Olimpiada Historyczna

Karolina Ćwiek  kl. III A - udział w finale ustnym II etapu

Martyna Majer  kl. II A - udział w finale pisemnym II etapu

I Olimpiada Mediewistyczna

Karolina Ćwiek  kl. III A - półfinalistka etapu centralnego

Martyna Majer  kl. II A - udział w I etapie

XVII Olimpiada Teologii Katolickiej

Michał Szwiec  kl. III B – zakwalifikował się do II etapu


Konkursy

XIV Wojewódzki Konkurs Ortograficzny

Agata Błaszczyk  kl. I D

Żaneta Michałowska  kl. III A

Iwona Ejankowska  kl. II D

Karolina Ćwiek  kl. III A

Adam Klimont  kl. II B

Wojewódzki Konkurs Chemiczny

Anna Szydłowska  kl. II C - udział w konkursie

Malwina Grabowska  kl. II C - udział w konkursie

Natalia Rogulska  kl. II C - udział w konkursie

Wojewódzki Konkurs Fizyczny

Dorota Bronowicka  kl. III C - udział w konkursie

Małgorzata Brzezińska  kl. III C - udział w konkursie

Ewa Szupieńko  kl. III B - udział w konkursie

Wojewódzki Konkurs Biologiczny

Wiktoria Smak  kl. III C - udział w konkursie

Arkadiusz Urbański  kl. III C - udział w komkursie

Dorota Bronowicka  kl. III C - udział w konkursie 

Konkurs Wiedzy o Krajach Obszaru Anglojęzycznego

Martyna Majer  kl. II A - 46 pkt.

Maciej Witak  kl. II A - 45 pkt.

Karolina Lorek  kl. II A - 44 pkt.

Powiatowy Konkurs "Czy znasz dzieje ziemi wałeckiej?" 

I   m-ce  Natalia Dziadosz

II  m-ce   Katarzyna Bujnowska

III m-ce   Monika Grabias

IV runda Szkolnej Ligi Historycznej organizowana przez czasopismo "Mówią Wieki"

Karolina Ćwiek  kl. III A - wyróżnienie

Katarzyna Dźwigała  kl. III A - wyróżnienie

Martyna Majer  kl. II A - wyróżnienie

Konkurs Matematyczny „Kangur 2007” 

Adam Klimont  kl. II B - wyróżnienie

IV Konkurs „Moje finanse z klasy do kasy” 

 -  tytuł II Wiceinwestor roku 2007 uzyskali:

Adam Klimont  kl. II B

Piotr Sacha  kl. II B

Michał Mędrek  kl. II B

XIII Sesja Sejmu Dzieci i Młodzieży

Karolina Ćwiek kl. III A

Rejonowe Zawody Strzeleckie z Karabinka Sportowego

III miejsce drużynowo zajęli:

Przemysław Mleczko  kl. III B

Marcin Wróbel  kl. II B

Bartosz Iciek  kl. I C

III miejsce indywidualnie zajął Marcin Wróbel  kl. II B

 

Rok szkolny 2005/2006 

XVIII Olimpiada Filozoficzna – Karolina Ćwiek  kl. II A – finalistka etapu centralnego.

XXIV Olimpiada Języka Łacińskiego - Karolina Ćwiek kl. II A - finalistka etapu centralnego.   Do II etapu tej olimpiady zakwalifikowała się Iwona Łuńska kl. III E

XXXV Olimpiada Biologiczna – Michał Prendecki kl. III D – zajął VI miejsce 

w finale okręgowym. Ponadto w II etapie tej olimpiady szkołę reprezentowali:

Dorota Bronowicka - kl. II C

Weronika Gabrysiak - kl. III D

Monika Matusik - kl. III D

Olga Motyl - kl. III D

Aleksandra Narloch - kl. III D

Michał Prendecki - kl. III D

Joanna Sadowska - kl. III D

Wiktoria Smak - kl. II C

Aleksandra Sumińska - kl. III D

Arkadiusz Urbański - kl. II C

 

Olimpiada Chemiczna – udział w II etapie – Michał Prendecki kl. III D              i Bartosz Winter kl. III D.

XXXII Olimpiada Historyczna – w finale II etapu uczestniczyli – Marta Lizoń kl. III D i Iwona Łuńska kl. III E. Do II etapu zakwalifikowali się ponadto:

Anna Połuboczek – kl. III E

Karolina Ćwiek – kl. II A

Tomasz Żwikiewicz – kl. III E

Martyna Majer – kl. I A

 

XXI Olimpiada Ekologiczna – udział w finale wojewódzkim – Joanna Sadowska kl. III D.

Olimpiada Języka Niemieckiego – Anita Mowczan III C – brała udział        w II etapie.

XI Ogólnopolski Konkurs Wiedzy o Średniowieczu – IV miejsce

w finale - Karolina Ćwiek II A.

VII Wojewódzki Konkurs Biologiczny – XI miejsce drużynowo zajęli uczniowie klasy III D: Aleksandra Narloch, Michał Prendecki, Joanna Sadowska i Olga Motyl. Dodatkowo uczniowie indywidualnie zajęli: IX miejsce – Aleksandra Narloch, XI miejsce – Michał Prendecki, XII miejsce – Joanna Sadowska, XIV miejsce – Olga Motyl.

XXXVIII Konkurs Chemiczny – III miejsce drużynowo zajęli: Michał Prendecki kl. III D, Bartosz Winter kl. III D, Joanna Sadowska kl. III D. Ponadto VIII miejsce indywidualnie zajął Michał Prendecki.

Ogólnopolski Konkurs „Skandynawia – daleka czy bliska?” – udział 

w finale – Piotr Sacha.

XIII Wojewódzki Konkurs Ortograficzny – Katarzyna Kaszewska kl. III F.

Konkurs „Na Zimowym Olimpijskim Szlaku – od Chamonix do Turynu” – finał ogólnopolski – Przemysław Mleczko kl. II B – zajął X miejsce.

Wojewódzki Konkurs Fizyczny – udział:

Tomasz Zaporowski – kl. III B

Jarosław Mielewski – kl. III B

Aleksandra Narloch – kl. III D

 

Powiatowy Konkurs „Czy znasz dzieje ziemi wałeckiej?”   -                Agata Lemiech – kl. II D.

Ogólnopolski Konkurs Języka Angielskiego „Fox 2006”  -   Zaczek Daria – kl. II D, uzyskała bardzo dobry wynik.

W Lidze Historycznej organizowanej przez czasopismo „Mówią Wieki” drużyna naszej szkoły: Karolina Ćwiek II A, Iwona Łuńska III E i Weronika Gabrysiak III D, zajęła 11 miejsce.

Karolina Ćwiek w organizowanym przez magazyn „Mówią Wieki” konkursie na opowiadanie historyczne zajęła I miejsce.

Karolina Ćwiek zwyciężyła w konkursie „Młodzi Parlamentarzyści” i brała udział w pracach Młodzieżowego Parlamentu.

 


Rok szkolny 2004/2005

- Olimpiada Biologiczna - etap centralny - laureat Michał Prendecki, udział w II etapie - Joanna Sadowska.
- Olimpiada Filozoficzna - etap centralny - finalistka - Karolina Ćwiek.
- Ogólnopolski Konkurs o giełdzie papierów wartościowych i rynku kapitałowym - I nagroda Patryk Grochowicki.
- Wojewódzki Konkurs Biologiczny szkół ponadgimnazjalnych - VI miejsce zajęła drużyna w składzie: Michał Prendecki, Joanna Sadowska, Aleksandra Narloch i Olga Motyl; I miejsce indywidualnie - Michał Prendecki.
- Olimpiada Chemiczna - finalista II etapu V miejsce Tomasz Kuczyński, udział w finale Michał Prendecki.
- Ogólnopolski Konkurs Chemiczny Politechniki Gdańskiej "Wygraj indeks" - laureat Tomasz Kuczyński zdobył indeks na dowolny kierunek studiów Wydziału Chemicznego Politechniki Gdańskiej.
- Olimpiada Biologiczna - udział w II etapie: Joanna Sadowska, Agnieszka Maciejewska, Monika Matusiak, Monika Czupryniak, Olga Motyl.
- Ogólnopolski Turniej Recytatorski "Wobec Własnego Czasu" - III miejsce Paulina Lorek.
- Jesienny Turniej Recytatorski "Romantyczność" w Szczecinie, wyróżnienie - Paulina Lorek.
- Turniej "Spotkania z Poezją Świata" - I miejsce Paulina Lorek.
- Ogólnopolska Liga Historyczna - organizowana przez magazyn "Mówią Wieki" - 22 miejsce drużynowo: Karolina Ćwiek, Iwona Łuńska i Weronika Gabrysiak.
- Olimpiada Ekologiczna - udział w finale - Michał Kania.
- Międzynarodowy Konkurs Matematyczny "KANGUR" - wyróżnienie - Krzysztof Ograbek.
- Konkurs "Młody Parlamentarzysta Sejmu Dzieci i Młodzieży 2005" - nominacja poselska Karolina Ćwiek.
- Powiatowy Konkurs "Młody Przedsiebiorca 2005" - I miejsce zespół: Dominika Chilicka, Małgorzata Wolska, Karolina Żukowska.
- Wojewódzki Konkurs Ortograficzny - udział w finale - Tomasz Żwikiewicz, Iwona Łuńska.
- Konkurs Rejonowy Wiedzy Morskiej "Polska leży nad Bałtykiem"         -    I miejsce Dariusz Woźnica.


Rok szkolny 2003/2004

- Międzynarodowy Konkurs Matematyczny "KANGUR" - wyróżnienie w kategorii juniorów - Krzysztof Ograbek.
- Konkurs Mitologiczny - udział w finale wielkopolskim - Andrzej Stojek, Adam Kiewel, Adam Kubiak.
- Wojewódzki Konkurs Chemiczny - indywidualnie: IX miejsce Ewa Wypych, X miejsce Adam Kiewel, XVI miejsce Anna Wróblewska; - drużynowo - zespół w składzie jak wyżej zajął V miejsce.
- Ogólnopolski Konkurs WOLSZCZAN 2004 organizowany przez Gazetę Wyborczą i Kuratorium Oświaty - IV miejsce w województwie zachodniopomorskim - Adam Kiewel.
- Olimpiada Wiedzy Ekologicznej - do II etapu regionalnego zakwalifikowała się Ewa Wypych.
- Powiatowy Konkurs Przedsiębiorczosci "Młodzi biznesmeni" - Zakładamy firmę - nagroda dla szkoły 1500zł; II miejsce zajął zespół w składzie: Martyna Sołtyszewska, Anna Szynkaruk, Hanna Szynkaruk, Patryk Michalik, Łukasz Czyżewski; III miejsce zajął zespół w składzie: Łukasz Braksator, Mateusz Mareczko, Rafał Piwiński i Michał Sokołowski.
- Ogólnopolski Konkurs Fundacji Edukacji Rynku Kapitałowego na film, scenariusz do filmu o giełdzie i rynku kapitałowym - II nagrodę główną otrzymał Patryk Grochowicki.
- Wielki Finał Mistrzów Ortografii w Szczecinie - udział Tomasz Żwikiewicz.
- Konkurs Wiedzy o Ziemi Wałeckiej - I miejsce Ewelina Kalwasińska.
- Ogólnopolski V Rajd Szlakiem Umocnień Wału Pomorskiego - I miejsce w rywalizacji grup rajdu - grupa "Moździerzaki" pod opieką mgr. Tadeusza Moździerskiego.

Osiągnięcia uczniów LO w konkursach i olimpiadach przedmiotowych w roku szkolnym 2002/2003

Olimpiada Filozoficzna – II miejsce w finale wojewódzkim zajęła A. Ostrowska
Wojewódzki Konkurs Biologiczny – laureatem został Dariusz Krzepisz.
Olimpiada Biologiczna i Ekologiczna – wyróżnienie w finale Dariusz Krzepisz.
Międzywojewódzki Konkurs Mitologiczny – laureat Maksymilian Sroka.
Wojewódzki Konkurs Matematyczny – XI m. drużyny, udział w finale 2  uczniów.
KANGUR” matematyczny – wyróżnienia Ewa Blomberg (kat. Student) i Mateusz Hołowiecki (kat. Junior).
Wojewódzki Konkurs Chemiczny – udział w finale M. Graś i P. Piestrzeniewicz. 

Osiągnięcia uczniów LO w konkursach i olimpiadach przedmiotowych w roku szkolnym 2001/2002

Bardzo duży sukces odniósł uczeń klasy IV naszego Liceum - Dariusz Krzepisz
Został on Laureatem III wojewódzkiego konkursu biologicznego zajmując indywidualnie 2 miejsce - opiekun mgr Wiesława Nazar. Darek wziął również udział w finale wojewódzkim Olimpiady Ekologicznej.

W rozgrywkach 11 kwietnia br. w finałach wojewódzkich międzyszkolnych zawodów matematycznych
dobrze spisali się reprezentanci naszej szkoły Łukasz Gwozdecki zajmując 14 miejsce, Mieszko Majchrzak 38-40 miejsce, sklasyfikowano 46 uczniów.
Drużynowo nasze Liceum zajęło 9. miejsce na sklasyfikowanych 20 zespołów - opiekun mgr Tadeusz Moździerski.

Do finału VIII konkursu Mitologicznego dla uczniów LO,
który odbędzie się 25.04 br. w Poznaniu zakwalifikowali się uczniowie:
Marcin Wysocki,
Maksymilian Sroka,
Arakdiusz Stankiewicz,
Adam Kubiak
Opiekunem uczniów jest mgr Sylwia Grochowicka Polak.

W konkursie "Czy znasz dzieje Ziemi Wałeckiej"
I i II miejsce zajęły uczennice klasy IIId Magdalena Salamonik i Monika Owczarek - opiekun mgr Ewa Jarczewska.

W dniach 19-21.04 br. na obiektach OPO COS Bukowina odbyła się Ogólnopolska Konsultacja Szkoleniowa w Kajakarstwie,
w której wzięło udział około 480 zawodników z całego kraju.
Na uwagę zasługuje występ trzech zawodników - uczniów Liceum Ogólnokształcącego Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Wałczu z kl. IIIk, tj. Beaty Mikołajczak, Wojciecha Tyszyńskiego i Pawła Skowrońskiego, którzy zajęli czołowe miejsca w swych kategoriach wiekowych.

21 kwietnia powróciła z Werne (Niemcy) grupa 23 uczniów naszego Liceum,
która pod opieką mgr Elżbiety Fularz i Kamilli Benyskiewicz gościli u swoich partnerów z Gimnazjum w Werne w ramach wymiany młodzieży. Uczniowie mieszkali u rodzin goszczących. Ciekawy program obejmował spotkania w szkole oraz wycieczkę turystyczną do Düsseldorfu i Münster. W trakcie pobytu wręczono do przekazania uczennicom LO nagrodę pieniężną, tj. 100€ (Dorota Gąsiorowska kl. IIId, Beata Rojek kl. IIIe i Anna Kotewicz kl. IIId) za zdobycie I miejsca w konkursie Wspólna Europa, gdzie dziewczęta przygotowały pracę - album polecający ciekawe miejsca do zwiedzania w Polsce w ramach integracji europejskiej - opiekun Pani Joanna Kiedrowska.

W eliminacjach rejonowych XLIII Międzyszkolnych Zawodów Matematycznych:
Mieszko Majchrzak (przygotowanie indywidualne) z klasy IVe zajął 20 miejsce,
a Łukasz Gwozdecki oraz Piotr Piestrzeniewicz (pod kierunkiem mgr Tadeusza Moździerskiego) zajęli odpowiednio miejsca 23 i 27.
Mieszko Majchrzak i Łukasz Gwozdecki wezmą tym samym udział w finale tego konkursu.

W Okręgowej Olimpiadzie Fizycznej w II etapie - teoretycznym wystąpili uczniowie:
Kuszczak Tomasz kl. IVe
Majchrzak Mieszko kl. IVe
Olszewski Andrzej kl. IVb
Opiekunem był mgr Dariusz Dąbrowski

W II etapie Olimpiady Informatycznej wystartował Łukasz Gwozdecki z kl. IIIa.
Zawody odbyły się w Toruniu, 12 lutego br.
Opiekunem była mgr Barbara Sikora

W II etapie Olimpiady Filozoficznej w Pile wzięli udział Anna Ostrowska kl. IVe i Rafał Olszewski kl. IVc.
Anna Ostrowska zajęła II miejsce.
Opiekunem uczniów jest mgr Sylwia Grochowicka Polak

Mieszko Majchrzak kl. IVe i Andrzej Olszewski kl. IVb
zakwalifikowali się z eliminacji rejonowych XLIV Międzyszkolnego Turnieju Fizycznego do finału wojewódzkiego, który odbędzie się 6 kwietnia w Szczecinie
Opiekunem jest mgr Dariusz Dąbrowski

6. kwietnia odbędą się eliminacje wojewódzkie konkursu biologicznego.
Po I etapie tego konkursu prowadzi uczeń naszego Liceum Dariusz Krzepisz kl. IVa. 31. miejsce zajmuje Anna Krasowska, która rownież reprezentuje naszą szkołę.
Opiekunem uczniów jest mgr Wiesława Nazar

W Rejonowych Zawodach Strzeleckich z broni pneumatycznej "Wiosna 2002"
zorganizowanych przez Ligę Obrony Kraju, które odbyły się 20 marca br. w Mirosławcu nasze Liceum zajęło drużynowo I miejsce, uzyskując 256 punktów.
Opiekunem uczniów był mgr Wiesław Pereniec

W II etapie - regionalnym XVII Olimpiady Wiedzy Ekologicznej, który odbył się 23 marca br. wystąpili uczniowie naszego Liceum:
Konrad Socha
Dariusz Krzepisz
Ola Sobolewska

Dariusz Krzepisz
uzyskał wyróżnienie w zawodach II stopnia XXXI Olimpiady Biologicznej, co kwalifikuje go do otrzymania najwyższej oceny z biologii na świadectwie maturalnym.

XXXIV Konkurs Chemiczny - zakwalifikował się do etapu wojewódzkiego:
Piotr Piestrzeniewicz kl. IIIa 23pkt.
Maksymilian Graś kl. IIIa 17pkt

Eliminacje wojewódzkie odbędą się 13 kwietnia br. o godzinie 11.30 w CDiDN w Szczecinie, al. Wyzwolenia 105

 

Osiągnięcia uczniów LO w konkursach i olimpiadach przedmiotowych w roku szkolnym 2000/2001

Olimpiada Wiedzy Filozoficznej /opiekun mgr Sylwia Grochowicka Polak/; finał II etapu:
Anna Ostrowska IIIe
Dariusz Janiec IVa
Anna Kowalewska IVa

Olimpiada Wiedzy o Sztuce; udział:
Sylwia Mikołajczyk IIIe
Przemysław Rzeczkowski IIIa

Olimpiada Historyczna /opiekunowie mgr Ewa Jarczewska i mgr Jacek Czaiński/; udział:
Maksymilian Sroka IIIa
Arkadiusz Stankiewicz IIIa
Wojciech Piekarski IVd
Sylwia Hofman IVd

Olimpiada Literatury i Języka Polskiego /opiekunowie mgr Janina Kobus, mgr Jadwiga Lewandowska i Pan Mariusz Cerazy/:
Katarzyna Piskuła IIIa - udział
Malina Sokołowska IIIa - udział
Arkadiusz Stankiewicz IIIa - udział
Andrzej Olszewski IIIa - udział
Magdalena Półtorak IIIc - udział
Michał Krajkowski IVc - finał II etapu
Karolina Nadzieja IVa - finał II etapu
Dorota Karaśkiewicz IVc - udział w II etapie
Magdalena Włodek IVk - udział w II etapie

Olimpiada Geograficzna /opiekun mgr Elżbieta Fularz/; udział:
Adam Łopatka Ib

Olimpiada Biologiczna /opiekunowie mgr Wiesława Nazar, mgr Mariola Kwiatkowska/:
Dariusz Krzepisz IIIa - finał II etapu
Wojciech Nazarek IIa - udział
Konrad Socha IIIa - udział

Olimpiada Wiedzy Ekologicznej /opiekunowie mgr Wiesława Nazar, mgr Mariola Kwiatkowska/:
Dariusz Krzepisz IIIa - finał Wojewódzki
Karolina Jarocka Id - udział
Sylwia Stasiak IIe - udzial

Olimpiada Informatyczna /opiekunowie mgr Barbara Sikora, mgr Jolanta Kowalczyk/:
Łukasz Gwozdecki IIa - II etap
Maciej Blomberg IIIc - udział
Paweł Chojnacki IId - udział

Olimpiada Języka Niemieckiego /opiekunowie mgr Kamila Latos, mgr Iwona Lasocka/; udział:
Andrzej Olszewski IIIb
Maja Nazar IIIc
Ewa Ostrowska IIIc
Maksymilian Graś IIa
Katarzyna Duda IIIe
Beata Małek IIIe

Olipmiapda Języka Angielskiego /opiekun mgr Marzena Promińska/; etap szkolny:
Wiktor Perek IVa
Grzegorz Bruzik IVa

Wojewódzki Konkurs Chemiczny /opiekun mgr Izabela Łuniewska/; laureaci:
Piotr Piestrzeniewicz IIa
Maksymilian Graś IIa
Tomasz Kuszczak IIIe
Mieszko Majchrzak IIIe

Wojewódzki Konkurs Biologiczny /opiekunowie mgr Wiesława Nazar i mgr Mariola Kwiatkowska/:
Katarzyna Wypych IVa - laureat
Małgorzata Mochort IVa - laureat
Marcin Malingowski IVc - laureat
Dariusz Krzepisz IIIa - finalista
Drużynowo IIIm w woj. zachodniopomorskim

Wojewódzki Konkurs Matematyczny /opiekunowie mgr Tadeusz Moździerski i mgr Beata Idzikowska/:
Michał Światowy IIIa - finalista
Mieszko Majchrzak IIIe - finalista
Łukasz Gwozdecki IIa - finalista
Wiktor Perek IVa - udział w finale

Międzywojewódzki Konkurs Mitologiczny /opiekunowie mgr Jadwiga Niemyńska i mgr Sylwia Grochowicka Polak/:
Konrad Socha IIIa - V miejsce
Maksymilian Sroka IIIa - udział
Arkadiusz Stankiewicz IIIa - udział
Cezary Maciesza IIIe - udział
Iwona Kaminik IIIe - udział

Międzywojewódzki Konkurs Języka Łacińskiego /opiekun mgr Jadwiga Niemyńska/; udział:
Małgorzata Masińska Ie
Katarzyna Ostrowska Ie
Adam Kiewel Ia

Wojewódzki Konkurs Wiedzy o AIDS /opiekunowie mgr Jadwiga Niemyńska i mgr Sylwia Grochowicka Polak/; finaliści:
Magdalena Salamonik IId
Wojciech Nazarek IIa
Karina Knapińska IIb

Międzynarodowy Konkurs Uczniowski "Spotkanie z Europą Wschodnią" /opiekunowie mgr Wiesława Mil i Pani Joanna Kiedrowska/; wyróżnienie pracy zbiorowej:
Beata Rojek IIe
Dorota Gąsiorowska IId
Anna Kotewicz IId

Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny /opiekunowie mgr J. Kobus, mgr A. Rajkowska, Pan M. Cerazy, mgr K. Sadowińska/:
Sylwia Hofman IVd - udział w finale
Dobrochna Matysko Ib - finalistka
Adam Kubiak Ic - finalista
Jakub Stasiukiewicz IIIc - finalista

Wojewódzki Konkurs Fizyczny /opiekun mgr Dariusz Dąbrowski/:
Grzegorz Bruzik IVa - finalista
Krzysztof Szewczyk IIa - finalista
Łukasz Gwozdecki IIa - finalista
Piotr Cichocki IId - finalista
Grzegorz Bruzik IVa - udział w finale

Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Biblijnej /opiekun mgr Irena Cerazy/; udział:
Tomasz Gniazdowski IId
Sylwia Mikołajczyk IIIe
Adam Kubiak Ic

Teatr Małych Form Scenicznych "Język Niemiecki na Scenie" /opiekun Pani J. Kiedrowska/; II miejsce grupowo:
Róża Potępa Ia
Anna Nogaj IIId
Patrycja Grymajło IIId
Robert Dłużniewski IIId
Bartosz Maciejewski IIId
Karolina Leska IIId
Marta Górska IIId
Joanna Gudwiłowicz Id
Karolina Kłos Id

Wojewódzki Konkurs "Literacki Start" /opiekun mgr J. Kobus/:
Katarzyna Sokołowska IIIc

Konkurs o Parlamentaryzmie /opiekun mgr J. Czaiński/; III miejsca:
Michał Krajkowski
Anna Mikucka
Dominika Stasiłowicz

Rejonowe Zawody Strzeleckie:
Katarzyna Kacprzak Ic - II miejsce
Piotr Michalik Ia - II m. drużynowo

Ogólnopolski Turniej Sztuki Recytatorskiej i Poezji Śpiewanej im. Skamandrytów w Połczynie Zdroju /opiekun mgr J. Kobus/; udział:
Anna Kaźmierczak IIb
Karolina Wawrzynowicz IIIa

Rejonowy Przegląd Ruchu Artystycznego w Wałczu /opiekun mgr J. Kobus/:
Katarzyna Sokołowska IIIc - wyróżnienie

XXII Spotkanie z Poezją Świata - Międzyszkolny Konkurs Recytatorski w Wałczu /opiekun mgr J. Kobus/:
Malina Sokołowska IIIa - II miejsce
Katarzyna Piskuła IIIa - udział
Karolina Wawrzynowicz IIIa - udział
Anna Kaźmierczak IIb - udział
Katarzyna Sokołowska IIIc - udział

XXXIII Okręgowy Turniej Sztuki Recytatorskiej /opiekun mgr J. Kobus/:
Katarzyna Piskuła IIIa - III miejsce
Malina Sokołowska IIIa - wyróżnienie
Anna Kaźmierczak IIb - wyróżnienie
Karolina Wawrzynowicz IIIa - udział

Współzawodnictwo w czytelnictwie /opiekunowie mgr J. Niemyńska i mgr Sylwia Grochowicka Polak/:
Dariusz Krzepisz IIIa - najlepszy
Paweł Teleman IV - najlepszy czytelnik w roku szkolnym 2000/2001
Aleksandra Matusiak IV - najlepsza czytelniczka w latach 1997-2001

XXXVII Olimpiada Historyczna - udział
Wojciech Piekarski IVd
Sylwia Hofman IVd

Konkurs o Parlamentaryzmie - III miejsce
Michał Krajkowski IVc
Anna Mikucka IVa
Dominika Stasiłowicz IVc

XXXI Olimpiada Języka Polskiego
finał II etapu
  • Michał Krajkowski IVc
  • Karolina Nadzieja IVa
udział w II etapie
  • Dorota Kraśkiewicz IVc
  • Magdalena Włodek IVk
Olimpiada Filozoficzna - finał II etapu
Dariusz Janiec IVa
Anna Kowalska IVb

Wojewódzki Konkurs Biologiczny - III miejsce drużynowo. Laureaci:
Katarzyna Wypych IVa
Małgorzata Mochort IVa
Marcin Malingowski IVc

Wojewódzki Konkurs Matematyczny - udział w finale
Wiktor Perek IVa

Wojewódzki Konkurs Fizyczny - udział w finale
Grzegorz Bruzik IVa

Nagroda Dyrekcji Szkoły

 

Za pracę w Samorządzie Uczniowskim
Olga Wąsowicz i Anna Mikucka kl. IVa

Za udział w akademiach i uroczystościach szkolnych
Joanna Nowicka IVc
Grzegorz Bruzik IVa
Maciej Zdanowicz IVb
Mirosława Kłyk IVk
Patrycja Augustynowicz IVk

Za obsługę dźwiękową uroczystości szkolnych
Piotr Bamberski kl. IVb

Za czytelnictwo
najlepszy czytelnik w roku szkolnym 2000/2001
  • Teleman Paweł
najlepsza czytelniczka w latach 1997-2001
  • Matusiak Aleksandra
Osiągnięcia w sporcie szkolnym

 

W roku szkolnym 2000/2001 uczniowie brali udział w następjących zawodach sportowych w ramach Licealiady:

  1. Lekkoatletyka klas I dziewcząt i chłopców - I miejsce
  2. Sztafetowe biegi przełajowe dziewcząt i chłopców - I miejsce
  3. Piłka nożna chłopców - II miejsce
  4. Piłka siatkowa dziewcząt - I miejsce, chłopców - IV miejsce
  5. Piłka koszykowa dziewcząt - I miejsce, chłopców - II miejsce
  6. Tenis stołowy dziewcząt - II miejsce, chłopców - IV miejsce
  7. Piłka ręczna dziewcząt - I miejsce, chłopców - I miejsce
  8. Lekkoatletyka dziewcząt i chłopców - I miejsce

W ogólnej punktacji szkół w ramach Licealiady szkoła zajęła I miejsce.

Dziewczęta
Wąsowicz Olga IVa
Pepłowska Magdalena IVa
Mikucka Anna IVa
Piwowarska Maja IVa
Haręza Izabela IVb
Matusiak Aleksandra IVb
Żak Ewelina IVb

Chłopcy
Bruzik Grzegorz IVa
Dołowy Łukasz IVa
Kwaśniewski Piotr IVa
Mil Sebastian IVa
Perek Wiktor IVa
Pilc Arkadiusz IVa
Siwiec Marek IVa
Zaremba Piotr IVa
Bamberski Piotr IVb
Dudzis Maciej IVb
Szypura Marcin IVb
Haracewiat Marcin IVb
Haręza Maciej IVb
Łukszewicz Krystian IVb
Mierzwiński Marcin IVb
Zdanowicz Maciej IVb

Zwycięzcami w konkursie uczniowskim 2001 "Spotkanie z Europą Wschodnią" zostały uczennice z naszego Liceum: Beata Rojek, Dorota Gąsiorowska i Ania Kotewicz. Zwycięzcy otrzymali nagrodę pieniężną w wysokości 200,00 DM.

***

Do finału VII Konkursu Mitologicznego dla uczniów LO zakwalifikowali się uczniowie z naszego Liceum: Dariusz Krzepisz, Konrad Socha, Maksymilian Sroka, Arkadiusz Stankiewicz, Cezary Maciesza, Iwona Kamieniec.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

wstecz