close
Strona korzysta z cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookies w Twojej przeglądarce.

Osiągnięcia

Rok Szkolny 2018/2019


Etap okręgowy: XXXI Olimpiada Filozoficzna
Dawid Sawicki kl. IIb, opiekun mgr Jadwiga Iwaszkiewicz


Etap okręgowy: XLV Olimpiada Geograficzna
Aleksandra Maksymowicz kl. IIc, opiekun mgr Agnieszka Manyś


Etap okręgowy: VI Olimpiada Solidarności
Aleksandra Raczyńska kl.IIa, opiekun mgr Jerzy Romaniuk
Martyna Sadowska kl.IIa, opiekun Jerzy Romaniuk


Etap szkolny: Olimpiada Wiedzy Ekologicznej
Justyna Miazga, kl. IIIc
Agata Rafałowicz, kl. Ic


Międzypowiatowy Konkurs Polonistyczny „Na miedzy”
Aleksandra Raczyńska i Aleksandra Janicka, III miejsce drużynowo (opiekun mgr Monika Kulikowska)


Międzypowiatowy Konkurs Matematyczny „Na miedzy”
Adam Kozakowski i Dominik Kufel – III m. drużynowo
Adam Kozakowski III miejsce indywidualnie (opiekun mgr Tadeusz Moździerski)


Międzypowiatowy Konkurs Języka Niemieckiego „Na miedzy”
Roksana Kawka i Kinga Wszędyrówna - I miejsce drużynowo


Konkurs „Weltsprachen Abitur” organizowany przez Wydawnictwo Synapsa
Roksana Kawka - laureatka konkursu (opiekun mgr Kamilla Benyskiewicz–Latos)


Międzypowiatowy Konkurs Języka Angielskiego „Na miedzy”
Julia Wach i Karolina Boduszek - III miejsce drużynowo (opiekun mgr Marzena Promińska)

 
Międzyszkolny Konkurs Filmowy „Świat w oczach młodego człowieka”
Zuzanna Koniecko i Martyna Sadowska oraz klasa II a – II miejsce (opiekun mgr Monika Kulikowska)


Egzamin DSD

część ustna: (opiekun mgr Kamilla Benyskiewicz-Latos)
Kaja Kowalewska kl.IIIc - poziom C1
Anna Kaczmarek kl.IIIb - poziom C1
Adam Kozakowski kl.IIIb - poziom B2

część pisemna: (opiekun mgr Kamilla Benyskiewicz-Latos)
A. Kaczmarek kl.III b – poziom C1
K. Kowalewska kl.IIIc i A.Kozakowski kl.IIIb – poziom B2

 
Szkolny Konkurs Wiedzy na Temat HIV/AIDS dla klas pierwszych
Karolina Piotrowska, kl. I b – I miejsce (opiekun mgr Mariola Kwiatkowska)

 
Zachodniopomorski Konkurs Wiedzy o Mózgu
7osób z klasy IIc, etap szkolnym (opiekun mgr Mariola Kwiatkowska)

 
Konkurs Plastyczny „Sprawiedliwość w moich oczach”
4 osoby (opiekun mgr Jerzy Romaniuk)

 
Konkurs Wiedzy o Europie Wschodniej, Syberii, Kaukazie i Azji Środkowej – „Zostań Wschodoznawcą”
Nikola Każak – laureatka finału ogólnopolskiego (opiekun mgr Jerzy Romaniuk)
Martyna Sadowska - finalistka finału (opiekun mgr Jerzy Romaniuk)

 
Konkurs ”Czy znasz dzieje Ziemi Wałeckej"
Piotr Truszkowski – I miejsce (opiekun mgr Jerzy Romaniuk)
Oliwia Iwin – III miejsce (opiekun mgr Jerzy Romaniuk)

 
Rejonowy Konkurs Wiedzy Prawnej
Cezary Fryc, kl.Ia - IV miejsce (opiekun mgr Jerzy Romaniuk)

 
Konkurs Matematyczny Kangur
Szymon Pawlukiewicz, kl.Ib, wyróżnienie (opiekun mgr Tadeusz Moździerski)
Adam Kozakowski kl.IIIb wyróżnienie (opiekun mgr Tadeusz Moździerski)

 
Wojewódzki Konkurs Języka Angielskiego
Weronika Ciesińska kl.IIIa – etap ustny (opiekun mgr.Marzena Promińska)
Dominika Kityńska kl.IIIb – udział (opiekun mgr Marzena Promińska)
Sz. Pawlukiewicz kl.Ib udział (opiekun mgr Marzena Promińska)

 
Miejski Konkurs Ortograficzny „Jak to napisać”
Adriana Kończak, kl.IIb - III miejsce (opiekun mgr Jadwiga Iwaszkiewicz)


Szkolny Konkurs Ortograficzny o Tytuł Mistrza Ortografii "Kazika"
Milena Turowska, kl.IIb - Tytuł Mistrza Ortografii "Kazika" (opiekun mgr Jadwiga Iwaszkiewicz)

 
Szkolny Konkurs Przedmiotowy z Języka Angielskiego
D. Kityńska, W. Ciesińska, i Sz. Pawlukiewicz


Szkolny Konkurs Przedmiotowy z Biologii
Małgorzata Grzyb kl.IIc

 
Szkolny Konkurs Przedmiotowy z Chemii
Joanna Koczenasz kl.IIc


Szkolny Konkurs Przedmiotowy z Matematyki
Joanna Koczenasz kl.II c – I miejsce
Szymon Pawlukiewicz kl.Ib – wyróżnienie

 
Rok szkolny 2017/2018

 
Etap okręgowy: XLIV Olimpiada Geograficzna
Aleksandra Maksymowicz, kl. I c (opiekun mgr Urszula Wójcik)


Etap okręgowy: XLVIII Olimpiada Literatury i Języka Polskiego
Natalia Borek, kl. III a (opiekun mgr M. Kulikowska)



Rok szkolny 2016/2017
 

Etap centralny: XI Olimpiada Mediewistyczna
Łukasz Jędrowski - laureat, opiekum dr Przemysław Bartosik


Etap okręgowy: XLIII Olimpiada Historyczna
Łukas Jędrowski kl. IIIa - etap ustny, 3 miejsce w okręgu, opiekun dr Przemysław Bartosik
Katarzyna Wujków kl. IIa, opiekun dr Przemysław Bartosik
Aleksandra Janicka kl. Ia, opiekun dr Przemysław Bartosik


Etap okręgowy: Olimpiada Języka Angielskiego
Zofia Wiśniewska kl. IIa


Etap okręgowy: Olimpiada Języka Łacińskiego i Kultury Antycznej
Łukasz Jędrowski kl. IIIa, opiekun mgr Sylwia Grochowicka-Polak


Etap okręgowy: XXIX Olimpiada Filozoficzna
Natalia Borek kl. IIa, opiekun mgr Sylwia Grochowicka-Polak

Konkurs matematyczny „Kangur”: wyróżnienia
Maciej Leszczyk kl.3b
Piotr Latos kl. 3b
Katarzyna Starczyńska kl.2b


Międzypowiatowy konkurs matematyczny: Maciej Leszczyk kl. 3b – 1 miejsce, Karol Cywiński kl. 3b - 2 miejsce

Międzypowiatowy konkurs języka angielskiego: Zofia Wiśniewska kl. 2a – 1 miejsce

Międzypowiatowy konkurs języka polskiego: Natalia Borek kl. 2a – 2 miejsce, Dominika Dobrowolska kl.3a - 2 miejsce

II Zachodniopomorski Konkurs Wiedzy o Mózgu: Dominika Dzięciołowska kl. 2c –10 miejsce

Konkurs fotograficzny "Matematyka w obiektywie": Maciej Szlędak  kl. 2a – wyróżnienie, a fotografia Macieja otrzymała nominację do kalendarza na 2017 r.

„ Jak to napisać”-  powiatowy konkurs ortograficzny:
Julia Kasielska  kl. 1c – 1miejsce
Damian Ptak – 2 miejsce

40 powiatowy turniej "Młodzież zapobiega pożarom":
Paulina Zydowiec  kl. 1s - 1  miejsce
Katarzyna Cieplińska kl. 1a – 2 miejsce
Krzysztof Wałdoch kl. 1a – 4 miejsce
Paweł Nowak kl. 2c - 5 miejsce

"Czy znasz dzieje ziemi wałeckiej":
Natalia Borek - 2 miejsce
Aleksandra Janicka - 3 miejsce

 

Rok szkolny 2015/2016

Ogólnopolski Konkurs Recytatorski, Poezji Śpiewanej i Teatru Jednego Aktora – finalista: A. Klein, R. Wojaczka

Olimpiada Historyczna – 3 miejsce etap okręgowy: Łukasz Jędrowski


Rok szkolny 2014/2015

Olimpiada Historyczna – etap okręgowy: Łukasz Jędrowski

Olimpiada Mediewistyczna – etap okręgowy: Mateusz Ferenc


Rok szkolny 2013/2014

Olimpiada Języka Angielskiego – etap okręgowy: Krystian Gątarek


Rok szkolny 2012/2013

Projekt „Zachodniopomorskie – Region Przyszłości”, konkurs w Szczecinie – I miejsce Katarzyna Wankiewicz

Ogólnopolski Konkurs Ojczyzna Polszczyzna – finalista Katarzyna Jackowska


Rok szkolny 2009/2010

Olimpiada Filozoficzna – finalista Kamil Krypowicz

Olimpiada Wiedzy Ekonomicznej – finalista Damian Śliwiński

Olimpiada Wiedzy Ekologicznej – etap wojewódzki: Maciej Woda, Karol Prendecki

Olimpiada Języka Niemieckiego – etap rejonowy: Zuzanna Bręk

Misyjna Olimpiada Znajomości Afryki – etap okręgowy: Anna Tyśnicka, Jakub Sikora



Rok szkolny 2008/2009


Olimpiada Biologiczna

Etap okręgowy: A.Kujawska, M.Gralka, Z.Nowicki, N.Leśniewska, N.Dzienis, M.Grzelak, A.Śnieckowska - opiekun mgr Wiesława Nazar

M.Klimont, A.Podstawska, B.Bożek - opiekun mgr Mariola Kwiatkowska


Etap okręgowy: Olimpiada Języka Angielskiego

2 uczniów


XXXIX Olimpiada Literatury i Języka Polskiego

w etapie szkolnym udział wzięli:

Oskar Szura kl. IIb

Damian Śliwiński IIb

Aleksandra Urbanowicz kl. IIa

Justyna Chruścicka kl. IIa

–
do eliminacji okręgowych wytypowano:

Damiana Śliwińskiego kl. IIb

Aleksandrę Urbanowicz kl. IIa

Justynę Chruścicką kl. IIa

–
do eliminacji okręgowych – cz. I pisemnej, czyli II stopnia olimpiady polonistycznej zakwalifikowały się:

Justyna Chruścicka kl. IIa

Aleksandra Urbanowicz kl. IIb

Opiekunem uczniów była mgr Janina Kobus.


Etap szkolny: Olimpiada Ekologiczna

12 uczniów - I etap
Wojewódzki etap Olimpiady Wiedzy Ekologicznej: uczeń kl. IIb – D.Śliwiński


Udział w etapie okręgowym IV Olimpiady Ekonomicznej: etap centralny D.Śliwiński kI. II b,


Udział w szkolnym etapie Olimpiady Wiedzy o Regionie i Przedsiębiorczości uczniów kl. IIb: D. Śliwińskiego i D. Ćwiertki,
finalista Dawid Ćwiertka


Udział w etapie okręgowym VII Misyjnej Olimpiady Znajomości Afryki uczniów: M. Sacha kl. Ib oraz J. Sikora kl. IId.


XXXII Olimpiada Języka Niemieckiego

8 uczennic, Zuzanna Bręk i Violetta Piekarska zakwalifikowały się do drugiego etapu olimpiady, opiekun mgr Bożena Łosiewska


Udział uczniów z kI. I i II w konkursie internetowym o inwestowaniu na giełdzie.


Nasza szkoła brała udział w tegorocznej akcji Góra Grosza, do której przystąpiło 18 klas.


Konkurs Wiedzy o AIDS

Konkurs odbywał się na poziomie szkolnym, udział wszystkich klas pierwszych, opiekun mgr M. Kwiatkowska


Konkurs Języka Angielskiego

Konkurs Języka Angielskiego SPOTLIGHT ON... w NKJO w Złotowie – drużyna ZS Nr 1 w Wałczu - III miejsce


I etap Bałtyckiego Konkursu Języka Niemieckiego organizowanego przez jest Instytut Neofilologii i Komunikacji Społecznej Politechniki Koszalińskiej oraz I Liceum Ogólnokształcącego im St.

Dubois w Koszalinie. Uczestniczyło w nim 17 uczniów. Violetta Piekarska zakwalifikowała się do drugiego etapu konkursu (opiekun mgr Bożena Łosiewska)


Konkurs literacki organizowany przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Wałczu na temat: Wakacyjne wspomnienia w kategorii 16-18 lat (30.09.08 r.):

I miejsce – Oskar Szura kl. IIb – opiekun mgr Janina Kobus

II miejsce – Anna Gałas kl. Ib – opiekun mgr Lena Dzidziul

III miejsce – Karina Janiak IIs – opiekun mgr Monika Kulikowska


Konkurs filmowy

Uczniowie klasy IIb: Oskar Szura, Maksymilian Kowalczuk, Przemysław Kęska zajęli I miejsce w ogólnopolskim konkursie na temat: Etiuda o nas.


Konkurs literacki: Świat obok nas – chorzy psychicznie w społecznym odbiorze (25.10.08 r.)

Uczniowie klasy IIId zajęli pierwsze miejsca:

I miejsce Anna Jarkiewicz

II miejsce Mateusz Urbanowski

Nauczyciel prowadzący – mgr Lena Dzidziul.


Ogólnopolski Turniej Recytatorski Wobec własnego czasu (listopad 2008)

W turnieju wzięły udział uczennice naszej szkoły:

Natalia Leśniewska kl. IIIc – nauczyciel prowadzący mgr Jadwiga Iwaszkiewicz

Adrianna Piasecka kl. IIc – nauczyciel prowadzący mgr Agnieszka Kowalewska

Beata Bożek kl. IIc – nauczyciel prowadzący mgr Agnieszka Kowalewska


Konkurs Recytatorski Spotkania z poezją świata organizowany przez WCK (grudzień 2008)

II miejsce zajęła Beata Bożek – uczennica klasy IIc (nauczyciel prowadzący mgr Agnieszka Kowalewska).


Konkurs „Młodzi przedsiębiorcy – zakładamy firmę” - 3 miejsce: Joanna Borek, Klaudia Szymańska


Konkurs Chemiczny – etap wojewódzki: Karol Prendecki, Natalia Dzienis, Magdalena Gralak


Konkurs Biologiczny – etap wojewódzki: Michał Gralka, Agata Śniecikowska, Natalia Dzienis


Rok szkolny 2008/2009


Etap okręgowy: Olimpiada Biologiczna
A.Kujawska, M.Gralka, Z.Nowicki, N.Leśniewska, N.Dzienis, M.Grzelak, A.Śnieckowska - opiekun mgr Wiesława Nazar
M.Klimont, A.Podstawska, B.Bożek - opiekun mgr Mariola Kwiatkowska


Etap okręgowy: Olimpiada Języka Angielskiego
2 uczniów


XXXIX Olimpiada Literatury i Języka Polskiego

w etapie szkolnym udział wzięli: Oskar Szura kl. IIb, Damian Śliwiński IIb, Aleksandra Urbanowicz kl. IIa, Justyna Chruścicka kl. IIa

–do eliminacji okręgowych wytypowano: Damiana Śliwińskiego kl. IIb, Aleksandrę Urbanowicz kl. IIa, Justynę Chruścicką kl. IIa
–
do eliminacji okręgowych – cz. I pisemnej, czyli II stopnia olimpiady polonistycznej zakwalifikowały się: Justyna Chruścicka kl. IIa, Aleksandra Urbanowicz kl. IIb. Opiekunem uczniów była mgr Janina Kobus.


Etap szkolny: Olimpiada Ekologiczna
12 uczniów - I etap
Wojewódzki etap Olimpiady Wiedzy Ekologicznej: uczeń kl. IIb – D.Śliwiński


Udział w etapie okręgowym IV Olimpiady Ekonomicznej: D.Śliwiński kI. II b


Udział w szkolnym etapie Olimpiady Wiedzy o Regionie i Przedsiębiorczości uczniów kl. IIb: D. Śliwińskiego i D. Ćwiertki


Udział w etapie okręgowym VII Misyjnej Olimpiady Znajomości Afryki uczniów: M. Sacha kl. Ib oraz J. Sikora kl. IId.


XXXII Olimpiada Języka Niemieckiego

8 uczennic, Zuzanna Bręk i Violetta Piekarska zakwalifikowały się do drugiego etapu olimpiady, opiekun mgr Bożena Łosiewska


Udział uczniów z kI. I i II w konkursie internetowym o inwestowaniu na giełdzie.


Nasza szkoła brała udział w tegorocznej akcji Góra Grosza, do której przystąpiło 18 klas.


Konkurs Wiedzy o AIDS
Konkurs odbywał się na poziomie szkolnym, udział wszystkich klas pierwszych, opiekun mgr M. Kwiatkowska


Konkurs Języka Angielskiego
Konkurs Języka Angielskiego SPOTLIGHT ON... w NKJO w Złotowie – drużyna ZS Nr 1 w Wałczu - III miejsce


I etap Bałtyckiego Konkursu Języka Niemieckiego organizowanego przez jest Instytut Neofilologii i Komunikacji Społecznej Politechniki Koszalińskiej oraz I Liceum Ogólnokształcącego im St. Dubois w Koszalinie. Uczestniczyło w nim 17 uczniów. Violetta Piekarska zakwalifikowała się do drugiego etapu konkursu (opiekun mgr Bożena Łosiewska)


Konkurs literacki organizowany przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Wałczu na temat: Wakacyjne wspomnienia w kategorii 16-18 lat (30.09.08 r.):
I miejsce – Oskar Szura kl. IIb – opiekun mgr Janina Kobus
II miejsce – Anna Gałas kl. Ib – opiekun mgr Lena Dzidziul
III miejsce – Karina Janiak IIs – opiekun mgr Monika Kulikowska


Konkurs filmowy
Uczniowie klasy IIb: Oskar Szura, Maksymilian Kowalczuk, Przemysław Kęska zajęli I miejsce w ogólnopolskim konkursie na temat: Etiuda o nas.


Konkurs literacki: Świat obok nas – chorzy psychicznie w społecznym odbiorze (25.10.08 r.)
Uczniowie klasy IIId zajęli pierwsze miejsca: I miejsce Anna Jarkiewicz, II miejsce Mateusz Urbanowski. Nauczyciel prowadzący – mgr Lena Dzidziul.


Ogólnopolski Turniej Recytatorski "Wobec własnego czasu" (listopad 2008)
W turnieju wzięły udział uczennice naszej szkoły:
Natalia Leśniewska kl. IIIc – nauczyciel prowadzący mgr Jadwiga Iwaszkiewicz
Adrianna Piasecka kl. IIc – nauczyciel prowadzący mgr Agnieszka Kowalewska
Beata Bożek kl. IIc – nauczyciel prowadzący mgr Agnieszka Kowalewska


Konkurs Recytatorski Spotkania z poezją świata organizowany przez WCK (grudzień 2008)
II miejsce zajęła Beata Bożek – uczennica klasy IIc (nauczyciel prowadzący mgr Agnieszka Kowalewska).


Rok szkolny 2007/2008


Olimpiada Literatury i Języka Polskiego

etap szkolny:
Agnieszka Orfin, kl.III a (opiekun mgr Jadwiga Iwaszkiewicz)
Justyna Chruścicka kl.I a (opiekun mgr Janina Kobus)
Damian Śliwiński kl.I b  (opiekun mgr Janina Kobus)

etap okręgowy:
Agnieszka Orfin
Justyna Chruścicka


Olimpiada Biologiczna
Do II (okręgowego) etapu zakwalifikowali się i brali w nim udział następujący uczniowie:
Anna Kujawska, Michał Gralka, Natalia Leśniewska, Zbigniew Nowicki


Olimpiada Ekologiczna
Do II etapu zakwalifikowali się i brali w nim udział:
Agata Śniecikowska, Michał Gralka, Emilia Sobolewska


Etap okręgowy VI Misyjnej Olimpiady Znajomości Afryki w Szczecinie. Uczniowie, którzy wzięli udział w olipmiadzie: T.Kuś – Ie oraz O.Daszkiewicz – II c.


Etap okręgowy Olimpiady o Regionie i Przedsiębiorczości. Uczniowie, którzy wzięli udział w olimpiadzie: D.Śliwiński – Ib oraz P. Sacha – IIIb. P.Sacha zakwalifikował się do finału, ale zrezygnował ze względu na zbieżność terminów z maturą.


Konkurs literacki "Niepełnosprawność - ludzka rzecz..."
20 uczniów z klasy IId zgłosiło utwór do konkursu (opiekun mgr Lena Dzidziul): Mateusz Urbanowski, kl.IId - III miejsce
Nagrodzone i wyróżnione prace konkursowe opublikowano w wydaniu konkursowym pt. Opowiadania.


XV Wojewódzki Konkurs Ortograficzny o tytuł Mistrza Ortografii 2007
szkolne eliminacje - udział 36 uczniów,

finał w Szczecinie, autorzy najlepszych prac: Monika Preser – kl. Ie, Agata Blaszczyk – kl. II d, Justyna Chruścicka – kl. I a, Zuzanna Michalska – kl. I e, Magdalena Donowska – kl. I a, Rafał Górski – kl. III a

finał XV Konkursu Ortograficznego o tytuł Mistrza Ortografii 2007 r.
Monika Presler - II miejsce ( I miejsca w ogóle nie przyznano)


Jubileuszowy XXX Ogólnopolski Turniej Sztuki Recytatorskiej w Wałczu (07.12. -09.12.07 r.)
W konkursie udział wzięły uczennice:
Zofia Mikołajczak kl. II b – opiekun mgr Janina Kobus
Joanna Kondras kl. I e – opiekun mgr Lena Dzidziul
Uczennice prezentowały po dwa teksty poetyckie.


Spotkania z Poezją Świata – uczennice zgłoszone do udziału w konkursie:
Kamila Wawrzynowicz kl. I a – opiekun mgr Janina Kobus
Joanna Kondras  kl. I e – opiekun mgr Lena Dzidziul
Beata Bożek kl. I c – opiekun mgr AgnieszkaKowalewska
Adrianna Piasecka kl. I c – opiekun mgr A. Kowalewska
Aleksandra Daszyńska kl. I c – opiekun mgr A. Kowalewska


Konkurs literacki pisania własnego tekstu poetyckiego o uczuciach: Walentynki 2008
Do konkursu zgłoszono 8 prac– pod kierunkiem mgr Agnieszki Kowalewskiej.

 
Zachodniopomorski Konkurs Biologiczny
W półfinale konkursu brały udział: Anna Szydłowska, Marta Wajer, Malwina Grabowska


Dziesiąte miejsce w Polsce zespołu uczniów z kI. III c w Ogólnopolskim Konkursie Internetowym Z klasy do kasy.


Trzecie miejsce ucznia B. Królika z II d w Wojewódzkim Konkursie Fotograficznym pt.: Zachodniopomorskie w oczach młodzieży.


Udział całej szkoły w Ogólnopolskiej Akcji Góra Grosza, w której, jako szkoła, zajęliśmy pięćdziesiąte miejsce w województwie, a województwo szóste miejsce w Polsce.


Trzecie miejsce J. Chruścickiej w konkursie wojewódzkim na esej pt.: Mój 1 dzień z życia za lat 20.


                                 
Rok szkolny 2006/2007

XIX Olimpiada Filozoficzna
Karolina Ćwiek  kl. III A – finalistka etapu centralnego
Beata Zalewska  kl. II D - udział w finale II etapu (część pisemna)


XXV Olimpiada Języka Łacińskiego
Karolina Ćwiek kl. III A - finalistka etapu centralnego
Martyna Majer  kl. II A - udział w finale II etapu


XXXIII Olimpiada Geograficzna i Nautologiczna
Agnieszka Orfin  kl. II A - II etap (część pisemna)
Olga Jeneralczyk  kl. II A - I etap


XXXVI Olimpiada Literatury i Języka Polskiego
Katarzyna Ciesińska kl. II A - finalistka etapu centralnego
Karolina Ćwiek  kl. III A - udział w finale II etapu (część ustna)


XXXVI Olimpiada Biologiczna
Dorota Bronowicka  kl. III C - udział w II etapie - część pisemna
Wiktoria Smak  kl. III C - udział w II etapie - część pisemna
Arkadiusz Urbański  kl. III C - udział w II etapie - część pisemna


XXXIII Olimpiada Historyczna
Karolina Ćwiek  kl. III A - udział w finale ustnym II etapu
Martyna Majer  kl. II A - udział w finale pisemnym II etapu


I Olimpiada Mediewistyczna
Karolina Ćwiek  kl. III A - półfinalistka etapu centralnego
Martyna Majer  kl. II A - udział w I etapie


XVII Olimpiada Teologii Katolickiej
Michał Szwiec  kl. III B – zakwalifikował się do II etapu


XIV Wojewódzki Konkurs Ortograficzny
Agata Błaszczyk  kl. I D
Żaneta Michałowska  kl. III A
Iwona Ejankowska  kl. II D
Karolina Ćwiek  kl. III A
Adam Klimont  kl. II B


Wojewódzki Konkurs Chemiczny
Anna Szydłowska  kl. II C - udział w konkursie
Malwina Grabowska  kl. II C - udział w konkursie
Natalia Rogulska  kl. II C - udział w konkursie


Wojewódzki Konkurs Fizyczny
Dorota Bronowicka  kl. III C - udział w konkursie
Małgorzata Brzezińska  kl. III C - udział w konkursie
Ewa Szupieńko  kl. III B - udział w konkursie


Wojewódzki Konkurs Biologiczny
Wiktoria Smak  kl. III C - udział w konkursie
Arkadiusz Urbański  kl. III C - udział w komkursie
Dorota Bronowicka  kl. III C - udział w konkursie

Konkurs Wiedzy o Krajach Obszaru Anglojęzycznego
Martyna Majer  kl. II A - 46 pkt.
Maciej Witak  kl. II A - 45 pkt.
Karolina Lorek  kl. II A - 44 pkt.


Powiatowy Konkurs "Czy znasz dzieje ziemi wałeckiej?"
I   m-ce  Natalia Dziadosz
II  m-ce   Katarzyna Bujnowska
III m-ce   Monika Grabias


IV runda Szkolnej Ligi Historycznej organizowana przez czasopismo "Mówią Wieki"
Karolina Ćwiek  kl. III A - wyróżnienie
Katarzyna Dźwigała  kl. III A - wyróżnienie
Martyna Majer  kl. II A - wyróżnienie


Konkurs Matematyczny „Kangur 2007”
Adam Klimont  kl. II B - wyróżnienie


IV Konkurs „Moje finanse z klasy do kasy”   -  tytuł II Wiceinwestor roku 2007 uzyskali:
Adam Klimont  kl. II B
Piotr Sacha  kl. II B
Michał Mędrek  kl. II B


XIII Sesja Sejmu Dzieci i Młodzieży
Karolina Ćwiek kl. III A


Rejonowe Zawody Strzeleckie z Karabinka Sportowego
III miejsce drużynowo zajęli: Przemysław Mleczko  kl. III B, Marcin Wróbel  kl. II B, Bartosz Iciek  kl. I C
III miejsce indywidualnie zajął Marcin Wróbel  kl. II B

 
Rok szkolny 2005/2006

XVIII Olimpiada Filozoficzna – Karolina Ćwiek  kl. II A – finalistka etapu centralnego.

XXIV Olimpiada Języka Łacińskiego - Karolina Ćwiek kl. II A - finalistka etapu centralnego.  Do II etapu tej olimpiady zakwalifikowała się Iwona Łuńska kl. III E

XXXV Olimpiada Biologiczna – Michał Prendecki kl. III D – zajął VI miejsce w finale okręgowym. Ponadto w II etapie tej olimpiady szkołę reprezentowali:
Dorota Bronowicka - kl. II C
Weronika Gabrysiak - kl. III D
Monika Matusik - kl. III D
Olga Motyl - kl. III D
Aleksandra Narloch - kl. III D
Michał Prendecki - kl. III D
Joanna Sadowska - kl. III D
Wiktoria Smak - kl. II C
Aleksandra Sumińska - kl. III D
Arkadiusz Urbański - kl. II C

Olimpiada Chemiczna – udział w II etapie – Michał Prendecki kl. III D i Bartosz Winter kl. III D.

XXXII Olimpiada Historyczna – w finale II etapu uczestniczyli – Marta Lizoń kl. III D i Iwona Łuńska kl. III E. Do II etapu zakwalifikowali się ponadto:
Anna Połuboczek – kl. III E
Karolina Ćwiek – kl. II A
Tomasz Żwikiewicz – kl. III E
Martyna Majer – kl. I A

XXI Olimpiada Ekologiczna – udział w finale wojewódzkim – Joanna Sadowska kl. III D.

Olimpiada Języka Niemieckiego – Anita Mowczan III C – brała udział w II etapie.

XI Ogólnopolski Konkurs Wiedzy o Średniowieczu – IV miejsce w finale - Karolina Ćwiek II A.

VII Wojewódzki Konkurs Biologiczny – XI miejsce drużynowo zajęli uczniowie klasy III D: Aleksandra Narloch, Michał Prendecki, Joanna Sadowska i Olga Motyl. Dodatkowo uczniowie indywidualnie zajęli: IX miejsce – Aleksandra Narloch, XI miejsce – Michał Prendecki, XII miejsce – Joanna Sadowska, XIV miejsce – Olga Motyl.

XXXVIII Konkurs Chemiczny – III miejsce drużynowo zajęli: Michał Prendecki kl. III D, Bartosz Winter kl. III D, Joanna Sadowska kl. III D. Ponadto VIII miejsce indywidualnie zajął Michał Prendecki.

Ogólnopolski Konkurs „Skandynawia – daleka czy bliska?” – udział w finale – Piotr Sacha.

XIII Wojewódzki Konkurs Ortograficzny – Katarzyna Kaszewska kl. III F.

Konkurs „Na Zimowym Olimpijskim Szlaku – od Chamonix do Turynu” – finał ogólnopolski – Przemysław Mleczko kl. II B – zajął X miejsce.

Wojewódzki Konkurs Fizyczny – udział: Tomasz Zaporowski – kl. III B, Jarosław Mielewski – kl. III B, Aleksandra Narloch – kl. III D

Powiatowy Konkurs „Czy znasz dzieje ziemi wałeckiej?” -  Agata Lemiech – kl. II D.

Ogólnopolski Konkurs Języka Angielskiego „Fox 2006” - Zaczek Daria – kl. II D.

W Lidze Historycznej organizowanej przez czasopismo „Mówią Wieki” drużyna naszej szkoły: Karolina Ćwiek II A, Iwona Łuńska III E i Weronika Gabrysiak III D, zajęła 11 miejsce.

Karolina Ćwiek w organizowanym przez magazyn „Mówią Wieki” konkursie na opowiadanie historyczne zajęła I miejsce.

Karolina Ćwiek zwyciężyła w konkursie „Młodzi Parlamentarzyści” i brała udział w pracach Młodzieżowego Parlamentu.

 
Rok szkolny 2004/2005

Olimpiada Biologiczna - etap centralny - laureat Michał Prendecki, udział w II etapie - Joanna Sadowska.


Olimpiada Filozoficzna - etap centralny - finalistka - Karolina Ćwiek.


Ogólnopolski Konkurs o giełdzie papierów wartościowych i rynku kapitałowym - I nagroda Patryk Grochowicki.


Wojewódzki Konkurs Biologiczny szkół ponadgimnazjalnych - VI miejsce zajęła drużyna w składzie: Michał Prendecki, Joanna Sadowska, Aleksandra Narloch i Olga Motyl; I miejsce indywidualnie - Michał Prendecki.


Olimpiada Chemiczna - finalista II etapu V miejsce Tomasz Kuczyński, udział w finale Michał Prendecki.


Ogólnopolski Konkurs Chemiczny Politechniki Gdańskiej "Wygraj indeks" - laureat Tomasz Kuczyński zdobył indeks na dowolny kierunek studiów Wydziału Chemicznego Politechniki Gdańskiej.


Olimpiada Biologiczna - udział w II etapie: Joanna Sadowska, Agnieszka Maciejewska, Monika Matusiak, Monika Czupryniak, Olga Motyl.


Ogólnopolski Turniej Recytatorski "Wobec Własnego Czasu" - III miejsce Paulina Lorek.


Jesienny Turniej Recytatorski "Romantyczność" w Szczecinie, wyróżnienie - Paulina Lorek.


Turniej "Spotkania z Poezją Świata" - I miejsce Paulina Lorek.

Ogólnopolska Liga Historyczna - organizowana przez magazyn "Mówią Wieki" - 22 miejsce drużynowo: Karolina Ćwiek, Iwona Łuńska i Weronika Gabrysiak.


Olimpiada Ekologiczna - udział w finale - Michał Kania.


Międzynarodowy Konkurs Matematyczny "KANGUR" - wyróżnienie - Krzysztof Ograbek.


Konkurs "Młody Parlamentarzysta Sejmu Dzieci i Młodzieży 2005" - nominacja poselska Karolina Ćwiek.


Powiatowy Konkurs "Młody Przedsiebiorca 2005" - I miejsce zespół: Dominika Chilicka, Małgorzata Wolska, Karolina Żukowska.


Wojewódzki Konkurs Ortograficzny - udział w finale - Tomasz Żwikiewicz, Iwona Łuńska.


Konkurs Rejonowy Wiedzy Morskiej "Polska leży nad Bałtykiem" - I miejsce Dariusz Woźnica.


Rok szkolny 2003/2004


Międzynarodowy Konkurs Matematyczny "KANGUR" - wyróżnienie w kategorii juniorów - Krzysztof Ograbek.


Konkurs Mitologiczny - udział w finale wielkopolskim - Andrzej Stojek, Adam Kiewel, Adam Kubiak.


Wojewódzki Konkurs Chemiczny - indywidualnie: IX miejsce Ewa Wypych, X miejsce Adam Kiewel, XVI miejsce Anna Wróblewska; - drużynowo - zespół w składzie jak wyżej zajął V miejsce.


Ogólnopolski Konkurs WOLSZCZAN 2004 organizowany przez Gazetę Wyborczą i Kuratorium Oświaty - IV miejsce w województwie zachodniopomorskim - Adam Kiewel.


Olimpiada Wiedzy Ekologicznej - do II etapu regionalnego zakwalifikowała się Ewa Wypych.


Powiatowy Konkurs Przedsiębiorczosci "Młodzi biznesmeni" - Zakładamy firmę - nagroda dla szkoły 1500zł; II miejsce zajął zespół w składzie: Martyna Sołtyszewska, Anna Szynkaruk, Hanna Szynkaruk, Patryk Michalik, Łukasz Czyżewski; III miejsce zajął zespół w składzie: Łukasz Braksator, Mateusz Mareczko, Rafał Piwiński i Michał Sokołowski.


Ogólnopolski Konkurs Fundacji Edukacji Rynku Kapitałowego na film, scenariusz do filmu o giełdzie i rynku kapitałowym - II nagrodę główną otrzymał Patryk Grochowicki.


Wielki Finał Mistrzów Ortografii w Szczecinie - udział Tomasz Żwikiewicz.


Konkurs Wiedzy o Ziemi Wałeckiej - I miejsce Ewelina Kalwasińska.


Ogólnopolski V Rajd Szlakiem Umocnień Wału Pomorskiego - I miejsce w rywalizacji grup rajdu - grupa "Moździerzaki" pod opieką mgr. Tadeusza Moździerskiego.


Rok szkolny 2002/2003


Olimpiada Filozoficzna – II miejsce w finale wojewódzkim zajęła A. Ostrowska


Wojewódzki Konkurs Biologiczny – laureatem został Dariusz Krzepisz.


Olimpiada Biologiczna i Ekologiczna – wyróżnienie w finale Dariusz Krzepisz.


Międzywojewódzki Konkurs Mitologiczny – laureat Maksymilian Sroka.


Wojewódzki Konkurs Matematyczny – XI m. drużyny, udział w finale 2  uczniów.


„KANGUR” matematyczny – wyróżnienia Ewa Blomberg (kat. Student) i Mateusz Hołowiecki (kat. Junior).


Wojewódzki Konkurs Chemiczny – udział w finale M. Graś i P. Piestrzeniewicz.

 

Rok szkolny 2001/2002


Bardzo duży sukces odniósł uczeń klasy IV naszego Liceum - Dariusz Krzepisz
    Został on Laureatem III wojewódzkiego konkursu biologicznego zajmując indywidualnie 2 miejsce - opiekun mgr Wiesława Nazar. Darek wziął również udział w finale wojewódzkim Olimpiady Ekologicznej.

W rozgrywkach 11 kwietnia br. w finałach wojewódzkich międzyszkolnych zawodów matematycznych dobrze spisali się reprezentanci naszej szkoły Łukasz Gwozdecki zajmując 14 miejsce, Mieszko Majchrzak 38-40 miejsce, sklasyfikowano 46 uczniów.
    Drużynowo nasze Liceum zajęło 9. miejsce na sklasyfikowanych 20 zespołów - opiekun mgr Tadeusz Moździerski.

Do finału VIII konkursu Mitologicznego dla uczniów LO, który odbędzie się 25.04 br. w Poznaniu zakwalifikowali się uczniowie:
    Marcin Wysocki,
    Maksymilian Sroka,
    Arakdiusz Stankiewicz,
    Adam Kubiak
    Opiekunem uczniów jest mgr Sylwia Grochowicka Polak.

W konkursie "Czy znasz dzieje Ziemi Wałeckiej" I i II miejsce zajęły uczennice klasy IIId Magdalena Salamonik i Monika Owczarek - opiekun mgr Ewa Jarczewska.

W dniach 19-21.04 br. na obiektach OPO COS Bukowina odbyła się Ogólnopolska Konsultacja Szkoleniowa w Kajakarstwie, w której wzięło udział około 480 zawodników z całego kraju.
    Na uwagę zasługuje występ trzech zawodników - uczniów Liceum Ogólnokształcącego Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Wałczu z kl. IIIk, tj. Beaty Mikołajczak, Wojciecha Tyszyńskiego i Pawła Skowrońskiego, którzy zajęli czołowe miejsca w swych kategoriach wiekowych.

21 kwietnia powróciła z Werne (Niemcy) grupa 23 uczniów naszego Liceum, która pod opieką mgr Elżbiety Fularz i Kamilli Benyskiewicz gościli u swoich partnerów z Gimnazjum w Werne w ramach wymiany młodzieży. Uczniowie mieszkali u rodzin goszczących.

Ciekawy program obejmował spotkania w szkole oraz wycieczkę turystyczną do Düsseldorfu i Münster. W trakcie pobytu wręczono do przekazania uczennicom LO nagrodę pieniężną€ za zdobycie I miejsca w konkursie Wspólna Europa, gdzie dziewczęta: Dorota Gąsiorowska kl. IIId, Beata Rojek kl. IIIe i Anna Kotewicz kl. IIId, przygotowały pracę - album polecający ciekawe miejsca do zwiedzania w Polsce w ramach integracji europejskiej - opiekun Pani Joanna Kiedrowska.

W eliminacjach rejonowych XLIII Międzyszkolnych Zawodów Matematycznych:
    Mieszko Majchrzak (przygotowanie indywidualne) z klasy IVe zajął 20 miejsce,
    Łukasz Gwozdecki oraz Piotr Piestrzeniewicz (pod kierunkiem mgr Tadeusza Moździerskiego) zajęli odpowiednio miejsca 23 i 27.
    Mieszko Majchrzak i Łukasz Gwozdecki wezmą tym samym udział w finale tego konkursu.

W Okręgowej Olimpiadzie Fizycznej w II etapie - teoretycznym wystąpili uczniowie:
    Kuszczak Tomasz kl. IVe
    Majchrzak Mieszko kl. IVe
    Olszewski Andrzej kl. IVb
    Opiekunem był mgr Dariusz Dąbrowski

W II etapie Olimpiady Informatycznej wystartował Łukasz Gwozdecki z kl. IIIa.
    Zawody odbyły się w Toruniu, 12 lutego br.
    Opiekunem była mgr Barbara Sikora

W II etapie Olimpiady Filozoficznej w Pile wzięli udział Anna Ostrowska kl. IVe i Rafał Olszewski kl. IVc.
    Anna Ostrowska zajęła II miejsce.
    Opiekunem uczniów jest mgr Sylwia Grochowicka Polak

Mieszko Majchrzak kl. IVe i Andrzej Olszewski kl. IVb
    zakwalifikowali się z eliminacji rejonowych XLIV Międzyszkolnego Turnieju Fizycznego do finału wojewódzkiego, który odbędzie się 6 kwietnia w Szczecinie
    Opiekunem jest mgr Dariusz Dąbrowski

6. kwietnia odbędą się eliminacje wojewódzkie konkursu biologicznego.
    Po I etapie tego konkursu prowadzi uczeń naszego Liceum Dariusz Krzepisz kl. IVa. 31. miejsce zajmuje Anna Krasowska, która rownież reprezentuje naszą szkołę.
    Opiekunem uczniów jest mgr Wiesława Nazar

W Rejonowych Zawodach Strzeleckich z broni pneumatycznej "Wiosna 2002"
    zorganizowanych przez Ligę Obrony Kraju, które odbyły się 20 marca br. w Mirosławcu nasze Liceum zajęło drużynowo I miejsce, uzyskując 256 punktów.
    Opiekunem uczniów był mgr Wiesław Pereniec

W II etapie - regionalnym XVII Olimpiady Wiedzy Ekologicznej, który odbył się 23 marca br. wystąpili uczniowie naszego Liceum:
    Konrad Socha
    Dariusz Krzepisz
    Ola Sobolewska

Dariusz Krzepisz
    uzyskał wyróżnienie w zawodach II stopnia XXXI Olimpiady Biologicznej, co kwalifikuje go do otrzymania najwyższej oceny z biologii na świadectwie maturalnym.

XXXIV Konkurs Chemiczny - zakwalifikował się do etapu wojewódzkiego:
    Piotr Piestrzeniewicz kl. IIIa 23pkt.
    Maksymilian Graś kl. IIIa 17pkt

    Eliminacje wojewódzkie odbędą się 13 kwietnia br. o godzinie 11.30 w CDiDN w Szczecinie, al. Wyzwolenia 105

 
Rok szkolny 2000/2001

Olimpiada Wiedzy Filozoficznej /opiekun mgr Sylwia Grochowicka Polak/; finał II etapu:
    Anna Ostrowska IIIe
    Dariusz Janiec IVa
    Anna Kowalewska IVa

Olimpiada Wiedzy o Sztuce; udział:
    Sylwia Mikołajczyk IIIe
    Przemysław Rzeczkowski IIIa

Olimpiada Historyczna /opiekunowie mgr Ewa Jarczewska i mgr Jacek Czaiński/; udział:
    Maksymilian Sroka IIIa
    Arkadiusz Stankiewicz IIIa
    Wojciech Piekarski IVd
    Sylwia Hofman IVd

Olimpiada Literatury i Języka Polskiego /opiekunowie mgr Janina Kobus, mgr Jadwiga Lewandowska i Pan Mariusz Cerazy/:
    Katarzyna Piskuła IIIa - udział
    Malina Sokołowska IIIa - udział
    Arkadiusz Stankiewicz IIIa - udział
    Andrzej Olszewski IIIa - udział
    Magdalena Półtorak IIIc - udział
    Michał Krajkowski IVc - finał II etapu
    Karolina Nadzieja IVa - finał II etapu
    Dorota Karaśkiewicz IVc - udział w II etapie
    Magdalena Włodek IVk - udział w II etapie

Olimpiada Geograficzna /opiekun mgr Elżbieta Fularz/; udział:
    Adam Łopatka Ib

Olimpiada Biologiczna /opiekunowie mgr Wiesława Nazar, mgr Mariola Kwiatkowska/:
    Dariusz Krzepisz IIIa - finał II etapu
    Wojciech Nazarek IIa - udział
    Konrad Socha IIIa - udział

Olimpiada Wiedzy Ekologicznej /opiekunowie mgr Wiesława Nazar, mgr Mariola Kwiatkowska/:
    Dariusz Krzepisz IIIa - finał Wojewódzki
    Karolina Jarocka Id - udział
    Sylwia Stasiak IIe - udzial

Olimpiada Informatyczna /opiekunowie mgr Barbara Sikora, mgr Jolanta Kowalczyk/:
    Łukasz Gwozdecki IIa - II etap
    Maciej Blomberg IIIc - udział
    Paweł Chojnacki IId - udział

Olimpiada Języka Niemieckiego /opiekunowie mgr Kamila Latos, mgr Iwona Lasocka/; udział:
    Andrzej Olszewski IIIb
    Maja Nazar IIIc
    Ewa Ostrowska IIIc
    Maksymilian Graś IIa
    Katarzyna Duda IIIe
    Beata Małek IIIe

Olipmiapda Języka Angielskiego /opiekun mgr Marzena Promińska/; etap szkolny:
    Wiktor Perek IVa
    Grzegorz Bruzik IVa

Wojewódzki Konkurs Chemiczny /opiekun mgr Izabela Łuniewska/; laureaci:
    Piotr Piestrzeniewicz IIa
    Maksymilian Graś IIa
    Tomasz Kuszczak IIIe
    Mieszko Majchrzak IIIe

Wojewódzki Konkurs Biologiczny /opiekunowie mgr Wiesława Nazar i mgr Mariola Kwiatkowska/:
    Katarzyna Wypych IVa - laureat
    Małgorzata Mochort IVa - laureat
    Marcin Malingowski IVc - laureat
    Dariusz Krzepisz IIIa - finalista
    Drużynowo IIIm w woj. zachodniopomorskim

Wojewódzki Konkurs Matematyczny /opiekunowie mgr Tadeusz Moździerski i mgr Beata Idzikowska/:
    Michał Światowy IIIa - finalista
    Mieszko Majchrzak IIIe - finalista
    Łukasz Gwozdecki IIa - finalista
    Wiktor Perek IVa - udział w finale

Międzywojewódzki Konkurs Mitologiczny /opiekunowie mgr Jadwiga Niemyńska i mgr Sylwia Grochowicka Polak/:
    Konrad Socha IIIa - V miejsce
    Maksymilian Sroka IIIa - udział
    Arkadiusz Stankiewicz IIIa - udział
    Cezary Maciesza IIIe - udział
    Iwona Kaminik IIIe - udział

Międzywojewódzki Konkurs Języka Łacińskiego /opiekun mgr Jadwiga Niemyńska/; udział:
    Małgorzata Masińska Ie
    Katarzyna Ostrowska Ie
    Adam Kiewel Ia

Wojewódzki Konkurs Wiedzy o AIDS /opiekunowie mgr Jadwiga Niemyńska i mgr Sylwia Grochowicka Polak/; finaliści:
    Magdalena Salamonik IId
    Wojciech Nazarek IIa
    Karina Knapińska IIb

Międzynarodowy Konkurs Uczniowski "Spotkanie z Europą Wschodnią" /opiekunowie mgr Wiesława Mil i Pani Joanna Kiedrowska/; wyróżnienie pracy zbiorowej:
    Beata Rojek IIe
    Dorota Gąsiorowska IId
    Anna Kotewicz IId

Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny /opiekunowie mgr J. Kobus, mgr A. Rajkowska, Pan M. Cerazy, mgr K. Sadowińska/:
    Sylwia Hofman IVd - udział w finale
    Dobrochna Matysko Ib - finalistka
    Adam Kubiak Ic - finalista
    Jakub Stasiukiewicz IIIc - finalista

Wojewódzki Konkurs Fizyczny /opiekun mgr Dariusz Dąbrowski/:
    Grzegorz Bruzik IVa - finalista
    Krzysztof Szewczyk IIa - finalista
    Łukasz Gwozdecki IIa - finalista
    Piotr Cichocki IId - finalista
    Grzegorz Bruzik IVa - udział w finale

Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Biblijnej /opiekun mgr Irena Cerazy/; udział:
    Tomasz Gniazdowski IId
    Sylwia Mikołajczyk IIIe
    Adam Kubiak Ic

Teatr Małych Form Scenicznych "Język Niemiecki na Scenie" /opiekun Pani J. Kiedrowska/; II miejsce grupowo:
    Róża Potępa Ia
    Anna Nogaj IIId
    Patrycja Grymajło IIId
    Robert Dłużniewski IIId
    Bartosz Maciejewski IIId
    Karolina Leska IIId
    Marta Górska IIId
    Joanna Gudwiłowicz Id
    Karolina Kłos Id

Wojewódzki Konkurs "Literacki Start" /opiekun mgr J. Kobus/: Katarzyna Sokołowska IIIc

Konkurs o Parlamentaryzmie /opiekun mgr J. Czaiński/; III miejsca:
    Michał Krajkowski
    Anna Mikucka
    Dominika Stasiłowicz

Rejonowe Zawody Strzeleckie:
    Katarzyna Kacprzak Ic - II miejsce
    Piotr Michalik Ia - II m. drużynowo

Ogólnopolski Turniej Sztuki Recytatorskiej i Poezji Śpiewanej im. Skamandrytów w Połczynie Zdroju /opiekun mgr J. Kobus/; udział:
    Anna Kaźmierczak IIb
    Karolina Wawrzynowicz IIIa

Rejonowy Przegląd Ruchu Artystycznego w Wałczu /opiekun mgr J. Kobus/: Katarzyna Sokołowska IIIc - wyróżnienie

XXII Spotkanie z Poezją Świata - Międzyszkolny Konkurs Recytatorski w Wałczu /opiekun mgr J. Kobus/:
    Malina Sokołowska IIIa - II miejsce
    Katarzyna Piskuła IIIa - udział
    Karolina Wawrzynowicz IIIa - udział
    Anna Kaźmierczak IIb - udział
    Katarzyna Sokołowska IIIc - udział

XXXIII Okręgowy Turniej Sztuki Recytatorskiej /opiekun mgr J. Kobus/:
    Katarzyna Piskuła IIIa - III miejsce
    Malina Sokołowska IIIa - wyróżnienie
    Anna Kaźmierczak IIb - wyróżnienie
    Karolina Wawrzynowicz IIIa - udział

Współzawodnictwo w czytelnictwie /opiekunowie mgr J. Niemyńska i mgr Sylwia Grochowicka Polak/:
    Dariusz Krzepisz IIIa - najlepszy
    Paweł Teleman IV - najlepszy czytelnik w roku szkolnym 2000/2001
    Aleksandra Matusiak IV - najlepsza czytelniczka w latach 1997-2001

XXXVII Olimpiada Historyczna - udział
    Wojciech Piekarski IVd
    Sylwia Hofman IVd

Konkurs o Parlamentaryzmie - III miejsce
    Michał Krajkowski IVc
    Anna Mikucka IVa
    Dominika Stasiłowicz IVc

XXXI Olimpiada Języka Polskiego
    finał II etapu

        Michał Krajkowski IVc
        Karolina Nadzieja IVa

    udział w II etapie

        Dorota Kraśkiewicz IVc
        Magdalena Włodek IVk

Olimpiada Filozoficzna - finał II etapu
    Dariusz Janiec IVa
    Anna Kowalska IVb

Wojewódzki Konkurs Biologiczny - III miejsce drużynowo. Laureaci:
    Katarzyna Wypych IVa
    Małgorzata Mochort IVa
    Marcin Malingowski IVc

Wojewódzki Konkurs Matematyczny - udział w finale Wiktor Perek IVa

Wojewódzki Konkurs Fizyczny - udział w finale Grzegorz Bruzik IVa

Nagroda Dyrekcji Szkoły

Za pracę w Samorządzie Uczniowskim: Olga Wąsowicz i Anna Mikucka kl. IVa
Za udział w akademiach i uroczystościach szkolnych: Joanna Nowicka IVc, Grzegorz Bruzik IVa, Maciej Zdanowicz IVb, Mirosława Kłyk IVk, Patrycja Augustynowicz IVk

Za obsługę dźwiękową uroczystości szkolnych: Piotr Bamberski kl. IVb
Za czytelnictwo: najlepszy czytelnik w roku szkolnym 2000/2001 Teleman Paweł, najlepsza czytelniczka w latach 1997-2001 Matusiak Aleksandra

Osiągnięcia w sporcie szkolnym

 W roku szkolnym 2000/2001 uczniowie brali udział w następjących zawodach sportowych w ramach Licealiady:

    Lekkoatletyka klas I dziewcząt i chłopców - I miejsce
    Sztafetowe biegi przełajowe dziewcząt i chłopców - I miejsce
    Piłka nożna chłopców - II miejsce
    Piłka siatkowa dziewcząt - I miejsce, chłopców - IV miejsce
    Piłka koszykowa dziewcząt - I miejsce, chłopców - II miejsce
    Tenis stołowy dziewcząt - II miejsce, chłopców - IV miejsce
    Piłka ręczna dziewcząt - I miejsce, chłopców - I miejsce
    Lekkoatletyka dziewcząt i chłopców - I miejsce

W ogólnej punktacji szkół w ramach Licealiady szkoła zajęła I miejsce.

Dziewczęta
    Wąsowicz Olga IVa
    Pepłowska Magdalena IVa
    Mikucka Anna IVa
    Piwowarska Maja IVa
    Haręza Izabela IVb
    Matusiak Aleksandra IVb
    Żak Ewelina IVb

Chłopcy
    Bruzik Grzegorz IVa
    Dołowy Łukasz IVa
    Kwaśniewski Piotr IVa
    Mil Sebastian IVa
    Perek Wiktor IVa
    Pilc Arkadiusz IVa
    Siwiec Marek IVa
    Zaremba Piotr IVa
    Bamberski Piotr IVb
    Dudzis Maciej IVb
    Szypura Marcin IVb
    Haracewiat Marcin IVb
    Haręza Maciej IVb
    Łukszewicz Krystian IVb
    Mierzwiński Marcin IVb
    Zdanowicz Maciej IVb

Konkurs "Spotkanie z Europą Wschodnią" 2001
zwyciężczynie z naszego Liceum: Beata Rojek, Dorota Gąsiorowska i Ania Kotewicz, (nagroda pieniężna w wysokości 200,00 DM)
 
VII Konkurs Mitologiczny dla uczniów LO
finał: Dariusz Krzepisz, Konrad Socha, Maksymilian Sroka, Arkadiusz Stankiewicz, Cezary Maciesza, Iwona Kamieniec

wstecz