close
Strona korzysta z cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookies w Twojej przeglądarce.

Londyn 2012 - Magdalena Fularczyk na podium

 

 

Nasza absolwentka Magdalena Fularczyk jest tegoroczną debiutantką na Olimpiadzie w Londynie. Startowała w osadzie wraz z Julią Michalską. Wioślarki zdobyły na torze w Eton brązowy medal olimpijski w konkurencji wioślarskich dwójek podwójnych na dystansie 500 m.  Jedynie osady Wielkiej Brytanii i Australii okazały się lepsze od Polek w morderczym finałowym wyścigu.

 

Magdalena Fularczyk: W biegu finałowym dałam z siebie absolutnie wszystko. Nie ujmuję Brytyjkom czy Australijkom, ale my musiałyśmy jeszcze walczyć z bocznym wiatrem, który jest największą zmorą dla wioślarza. Dla nas niedużych i lekkich dziewczyny ustawionych na ostatnim torze było to dodatkowe, ogromne obciążenie.  Nie pamiętam ostatnich 300 m, jedyne co widziałam to dziób chińskiej łódki. Po osiągnięciu mety i wyjściu z łódki zemdlałam. Zresztą na ceremonię dekoracji medalowej wieźli mnie na wózku, bo nie miałam siły chodzić..

 

Wyniki finału wioślarskich dwójek kobiet, Londyn 2012:

1. Anna Watkins / Katherine Grainger (Wielka Brytania) 6:55.82
2.
Kim Crow / Brooke Pratley (Australia) 6:58.55
3. Magdalena Fularczyk / Julia Michalska (Polska) 7:07.92

4.
Min Wang / Weiwei Zhu (Chiny) 7:08.92
5.
Fiona Paterson / Anna Reymer (Nowa Zelandia) 7:09.82
6. Margot Shumway / Sarah Trowbridge (USA) 7:10.54

wstecz