close
Strona korzysta z cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookies w Twojej przeglądarce.

II Zaduszki Poetycko-Muzyczne

Kiedy dłużą się listopadowe wieczory, a jesienna pogoda nie nastraja optymistycznie, alternatywą dla znużonych i zasmuconych jest koncert muzyki i recytacji czyli Zaduszki Poetycko-Muzyczne w I LO.


Wieczór zaduszkowy odbył się 28 listopada 2013. Koncert poezji śpiewanej i słowa mówionego został poświęcony artystom, którzy już odeszli, ale których niezapomniane głosy i słowa trwają i wciąż oddziałują z jakąś niezwykłą, magiczną siłą. Dlatego koncert rozpoczęła sugestywna piosenka pt.: Poeci nie zjawiają się przypadkiem, wprowadzająca motyw magii słowa i niecodziennej obecności poetów wśród nas, wykonana z aktorską swobodą przez Dominikę Kopeć, uczennicę klasy IIIA. Wieczorek przy świecach zgromadził w auli liceum wielu sympatyków szkolnych wieczornic. Odpowiedział na nasze zaproszenie i przybył wicestarosta Jerzy Goszczyński. W świetle lampionów, pośród widowni można było dostrzec również wielu nauczycieli naszego liceum i szkół wałeckich, rodziców i uczniów.

W programie artystycznym wykorzystane zostały poezje L.Staffa, Z.Herberta, W.Szymborskiej, H.Poświatowskiej. Recytacjom towarzyszył akompaniament gitarowy Kamila Spychalskiego. Wiersze przeplatały się z utworami muzycznymi i sentencjami o przemijaniu i śmierci jak np. stwierdzenie Sławomira Mrożka:

"Hipotezy, wszystko jest hipotezą. Tylko jedno wiemy na pewno: że umrzemy. Ale za to w to nie wierzymy" .

W repertuarze muzycznym znalazły się piosenki zespołu Dżem Dzień w którym pękło niebo, ballada E.Claptona - wyśpiewane przez maturzystę Damiana Sikorskiego, który akompaniował także na pianinie do piosenek M.Grechuty i Cz.Niemena Jednego serca według słów A. Asnyka w świetnym wykonaniu Magdy Roman oraz Czas jak rzeka zaśpiewanej subtelnie i kobieco przez Ilonę Kotiuszko. Wśród wykonawców na uwagę zasługiwała Katarzyna Jackowska w lirycznej piosence z repertuaru Katarzyny Groniec – Już tylko się znamy. Rockowo zaśpiewała Magdalena Kuczkowska Don’t cry, a duet Patryk Nejman i Amadeusz Kubiak wykonał popisowo utwory grupy Chłopcy z Placu Broni Kiedy już będę dobrym człowiekiem oraz zespołu Dżem Sen o victorii, którą dedykowano zmarłemu w październiku tego roku Tadeuszowi Mazowieckiemu.

II Zaduszki Poetycko-Muzyczne zostały przygotowane przez uczniów Aten Wałeckich pod kierunkiem Jadwigi Iwaszkiewicz. Nad projektem nastrojowej scenografii czuwała Urszula Wójcik, nauczyciel geografii.

Ten bogaty program artystyczny mógł zostać zrealizowany dzięki wielkiemu zapałowi i zaangażowaniu młodzieży. W koncercie wzięły udział 23 osoby, wśród nich 12 recytatorów, 7 wokalistów, 6 gitarzystów w tym jedna elektryczna gitara kobieca - Paulina Kuliberda, perkusja w prowadzeniu Kevina Sankowskiego.

Oto pełna lista wykonawców wraz z utworami, jakie wykonali:

Berlin Kamila IA - A może E.Bryll

Spytek Dagmara IA - Drogiej pamięci W.Słobodnik

Nejman Patryk IA - Kiedy już będę dobrym człowiekiem Chłopcy z Placu Broni, Sen o victorii Dżem

Kotiuszko Ilona IA - U wrót doliny Z.Herbert, Czas jak rzeka Niemen, Kiedy już będę dobrym człowiekiem Chłopcy z Placu Broni

Klonowska Paulina IA - Brewiarz IV Z.Herbert

Pawlak Katarzyna IA - Most L.Staff

Kur Aleksandra IB - Rehabilitacja W.Szymborska, Spotkanie w czasie M.Jastrun

Kucapska Agata IB - Tyle było dni M.Grechuta

Olesińska Joanna IB - Tyle było dni M.Grechuta

Pastusiak Anna IB - Tyle było dni M.Grechuta

Patrycja IB - Zawsze kiedy chcę żyć, krzyczę H.Poświatowska
Szulc Katarzyna IIC - Rehabilitacja W.Szymborska, Żyje się tylko chwilę H.Poświatowska
Kawczyńska Katarzyna IIC - Koniugacja H.Poświatowska
Kuczkowska Magda IIC - Dont' cry Guns'n roses, Łatwopalni M.Rodowicz
Kuliberda Paulina IIC - O śmierci bez przesady W.Szymborska, Dont' cry Guns'n roses, Łatwopalni M.Rodowicz

Załęski Hubert IIC - operator światła
Jackowska Katarzyna IIIA - Już tylko się znamy K.Groniec (po
Kopeć Dominika IIIA - Poeci nie zjawiają się przypadkiem E.Gepert,
Sikorski Damian IIIA - Dzień w którym pękło niebo Dżem, Tears in haeven E.Clapton, akompaniament piano
Sankowski Kevin IIIA - perkusja
Mieżyński Piotr IIIA - gitara towarzysząca
Misiukajtis Czarek IIIA - konferansjer, filozof
Kubiak Amadeusz IIID - gitara towarzysząca
Spychalski Kamil IIIC - akompaniament gitarowy

wstecz